Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anglia tényleg ennyire piszok...

Anglia tényleg ennyire piszok drága hely lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy merült fel bennem a kérdés, hogy néztem egy műsort, ahol a segélyekről volt szó, és egy házaspár ahol volt egy kis gyerek, !nagyon rosszul álltak anyagilag!, pedig az egyik fél főállásban dolgozott, (a nő állandó beteg szóval csak heti pár órás otthoni munkában van). Na a műsorvezető felvetette, hogy most évi 18 ezer fontot keresnek (ezzel szűkölködnek) de ha csak segélyből élnének, akkor évi 20 ezer fontot kapnának. Én ezen meglepődtem, mert ha ezt leosztom az kb havi 1660 font, amit ha csak 400 forinttal szorzok meg több mint 600 ezer forint jön ki. Tudom nyilván nem magyar viszonylatot kell nézni, de akkor fel merült a kérdés, hogy Anglia ilyen nagyon drága?

2017. jan. 24. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, a lakhatás, a szolgáltatások nagyon drágák.
2017. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arról hallottam, hogy a bérleti díjak drágák de hogy ennyire...
2017. jan. 24. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért az az évi 20 ezer font az bruttó. Vagyis ebből lejön a TB, lejön az adó.


Az albérletdíj ha lakást bérelnek elég sok, és mellé még ott van a council tax, rezsi, telefon, Tv díjak összeg is. Ha kisgyerek van, és óvodás akkor szintén drága költség, mert az óvodai ellátás még úgy is drága, hogy az önkormányzat biztosít heti 8-10 órát.

Én kint élek, és bizony csak azért, hogy egy lakásban lakunk, nem osztozkodunk idegenekkel ez majdnem 900 fontunkba kerül. Vidéki angol városban, ezt hozzá kell tennem, ugyanis egy ugyanolyan lakást amit vidéken bérelünk, az Londonban havi 1700-1800 font lenne..

Anglia sosem volt olcsó ország. Ha valaki igényesen akar élni vagyis nem idegenekkel nyolcad magával egy lakásban, ha egészséges ételeket akar enni, és nem az olcsó tescos 40 pennys ételeket. Ha hobbija is akad, ha élni is szeretne annak nem árt egy jól fizető állás.

2017. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Havi 1660 BRUTTÓ az egy csalàdnak èdes-kevés Angliàban. Ne a magyar viszonyokbòl indulj ki, egy angol sokkal többre költ, amit sok magyar már luxusnak gondol. Egy gyermekes csalàdnak legalàbb 3000 font kell egy normàl szìnvonalhoz, Londonban pedig 3500 font legalàbb.
2017. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%

"amit ha csak 400 forinttal szorzok meg"


De NE szorozd meg!

Értsétek már meg, hogy, az Egyesült Királyságban, Németországban, Dániában, Norvégiában, Hollandiában, Svájcban NEM magyar forinta fizetőeszköz. Semmit nem mond el az ottani fizetés reális vásárlóerejéről, ha a külföldi valutában megadott összeget megszorzod az MNB forint-középárfolyammal. Max. a szorzást lehet vele gyakorolni, ha papíron csinálod,de ha beütöd a számológépbe, akkor azt sem.

UK-ben évi bruttó 18k font az nagyon kevés, tök mindegy, mivel és hányszor szorzod. Ha az Avogadro számmal, vagy a Planck állandóval szorzod össze, akkor is k***a kevés lesz ott.

2017. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, tudom, hogy nem forintban kell nézni, meg nem a magyar viszonylatban de így könnyebb volt nekem hogy átváltottam. Az érdekelt, hogy tényleg ennyivel drágább kint az élet, de már meg kaptam a választ és köszönöm!

Másik kérdés, akkor miért van sok fiatal, illetve elég sok magyar, hogy kiköltözik Angliába mosogatni és mekizni, mert ott jobban keresnek? Mert nyilván ott is meg kell élni főleg ilyen árak mellett.

2017. jan. 24. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha átváltod az egy dolog. Semmi baj nincs vele.


Csak akkor az árakat is át kell váltani.


Van ami sokkal olcsóbb kint, a legtöbb magyar mikor kimegy egy hétre akkor azt nézi, hogy húba' fillérekért vett cipőt vagy egy mobiltelefont.



Másrészt azt senki nem nézi, hogy 700 font alatt Londonban nem nagyon kapni egy 1 személyes lakást (700*400=280.000 azért ebből a pénzből Pesten nem csak a lakás jön ki de a rezsi és a megélhetés is).


Azt sem nézi senki, hogy egy tömegközlekedési bérlet 86 fontnál indul, az ugye a "csak 400-al szorozva" 34.000 forint, ebből Pesten 3.5 hónapig elvagy (és ez nem egész Londonra szól, tehát ha valami miatt ki kell menned, akkor az még pluszban jön rá).


De egy mezei férfi hajvágásért is otthagysz 15 fontot, ami 6000HUF, nálunk azért ennek a feléből simán megvan.



Nem tudom mennyire beszélsz angolul, de van egy csomó weboldal, ami megmutatja, hogy mi mennyibe kerül, ha elkezdesz szorozgatni gyorsan leesik az állad.

2017. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

" akkor miért van sok fiatal, illetve elég sok magyar, hogy kiköltözik Angliába mosogatni és mekizni, mert ott jobban keresnek? Mert nyilván ott is meg kell élni főleg ilyen árak mellett."

Na erre tudok válaszolni, mert sok fiatalt ismerek akik itt kint Angliában mekiben dolgoznak vagy mosogatnak.

Az ilyen fiatalok mint ahogy korábban is írtam 6-8 sőt láttam már ahol 10-en éltek 3-4 szobás lakásokban. Kis picurka szobát bérelnek, de ezen kívül minden közös. Sokan kínlódnak a lakótársak miatt, de tűrnek mert "olcsó". Sokan egész hónapban nem esznek mást csak olcsó konzerves ételeket. A legtöbben bár semmi pénzért nem vallanák be, de annyiból áll az életük, hogy dolgoznak, hazamennek a kis szobába, neteznek, alszanak, majd újra ugyanaz. Szórakozáshoz itt pénz kell, és a legtöbb nem megy, mert sokkalja, és spórol, mert otthon menő lesz , hogy van félre tett pénze mekizéssel is.

Hát így élnek a legtöbben.

Napi szinten találkozom ilyen fiatalokkal. A bátrabbak, szerencsésebbek ki mernek törni, ők járnak jól. Aki maradnak a mekikben, mosogatnak azok idővel besokallnak, és hazamennek.

2017. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kiköltöző 2 csoportba esik:


- jól kvalifikált mérnök/orvos/közgazdász, vagy tehetséges mesteremberek. Ők azért mennek ki, mert ha csak ugyanazt a középosztályt érik el, amit itthon, akkor az sokkal komolyabb szintet jelent a magasabb életszínvonal miatt


- semmihez nem ért, vagy olyan környékről jön, ahol 0 munkalehetőség van. Neki már az is perspektíva, hogy a közmunkát elkerüli, és reméli, hogy kint nagyobb esélye van mosogatóból mondjuk felszolgálóvá, taxissá, bolti eladóvá, vagy bármivé lépni elő, mint Karakórszörcsög alsón közmunkásból bármi mássá, mikor kb mindenki közmunkás a faluban.


Na ez utóbbiak azok, akik simán bevállalják a 10-en egy házban (2-4 ember/szoba), a .40GBP-s kaját mindent.



A harmadik szűkebb kategória pedig a diákoké, nagyon fiataloké, ők kicsit kimennek világot látni, nyelvet tanulni, abba belefér, a 10-en egy lakásba, aztán vagy összejön valami, vagy megpróbálkoznak máshol, legyen az Mo, vagy bármi a világban.

2017. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így világosabb.
2017. jan. 25. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!