Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeles Ebay-rol, vammentesen?

Rendeles Ebay-rol, vammentesen?

Figyelt kérdés

Remelem jo kategoriaba irtam :/ Szoval, Ebayrol rendeltem 40 000 forint erteku targyat, Kinabol erkezik. Par napja elakadt a vamon, es nem tudom, hogy fizetni kell-e meg ra vamot, vagy csak AFA-t. Mindenhol azt irtak, hogy 150 euroig vammentes, viszont 27% AFA-t kell fizetni. Ekkor jon a problema, ugyanis a ceg, amitol rendeltem, neha kevesebbnek irja a csomag erteket, hogy ne legyen problema a vamon. Ha kevesebbnek irja az erteket, lehet, hogy nem kell AFA-t sem fizetni, viszont tudtommal megnezik a banki atutalast is, hogy egyezik-e az ertekkel. Mi tortenik, hogyha kevesebb irja az erteket es nem egyezik a valodi ertekkel?

(Valaki aki nagyon aggodik a csomagjaert)



2017. jan. 25. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

2 eset lehetseges:


1. elhiszik az osszeget, ami ra van irva, a vamot meguszhatod


2. nem hiszik el es bekerik a csomagra vonatkozo adatokat, szamlakat, utalasokat, igazolasokat...stb...


Ekkor fenyderul mindenre, szerintem AFa-t igyis-ugyis fog kellened fizetned ekkora osszegnel, a kerdes a vam, hogy az ingyenes hatarertek alatt van-e vagy mar felette. Amugy a postakoltseget hozzaszoktak szamolni az osszeghez.

2017. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat, bekertek az osszes adatot, meg mindent, szoval ugy tunik ez nem lesz egyszeru
2017. jan. 25. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor az pech
2017. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor is csak annyi lesz, hogy ráteszik az áfát, ha postával együtt nem érte el a 150 eurót, akkor nincs vám.

Azt, hogy a kínai kevesebbet írt rá, nem számít, ebből bajod nem lesz.

2017. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


2. oldal, lap közepe!

2017. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!