Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Vateránál akkor is kell...

A Vateránál akkor is kell fizetni (pl. ruháért) bármilyen költséget, ha az adott termék nem kelt el?

Figyelt kérdés
Itt azt olvastam, hogy a Vatera 2 hetenként küldi a számláit. Igaz ez? Mire fel? Hiszen nem adta el senki. Nekik pedig külön jó, hogy ott hirdetnek az emberek. Ezért ők tényleg pénzt kérnek? Ha igen mennyit pontosan? És mennyi a jutalékuk?

#hirdetés #vatera #vatera szabályzat #vatera költség
2017. jan. 27. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Általában havonta számláznak, de főként akkor, ha közben a jutalékuk ill a hirdetések díja meghaladja a 300- Ft-ot. Ez persze attól is függ, hogy milyen lejárati időre van meghirdetve a cucc. Minden hirdetés 9- Ft-ba kerül (kivéve,ha díjmentes akció van, mint pl. most) és ha 3 napra van meghirdetve, akkor az kerül 9- Ft-ba, de ha 21 napra, akkor az kerül ugyanennyibe. Eladás után a jutalék 30.000- Ft alatt 6%. de akkor a 9-Ft hirdetési díjtól eltekintenek. A hirdetési díjat a rendszer fenntartási díjaként tekintik. Ha tejese ingyenesen akarsz hirdetni, akkor ara ott van a jofogas meg a licit, maxapro, nextapro stb. csak azokat szinte senki nem ismeri, így nem is nézi.
2017. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"és ha 3 napra van meghirdetve, akkor az kerül 9- Ft-ba, de ha 21 napra, akkor az kerül ugyanennyibe. "


Mennyibe? Vagy azt akartad írni, hogy 3 napra, és 21 napra is összesen 9 Ft-ba kerül 1 termék feltöltése? Nem értem.

2017. jan. 27. 20:40
 3/12 A kérdező kommentje:

"licit, maxapro, nextapro stb. csak azokat szinte senki nem ismeri, így nem is nézi."


Igazad van, én sem ismerem.

2017. jan. 27. 20:44
 4/12 A kérdező kommentje:

Naponta kerül 9 Ft-ba? Vagy ugyanennyi mondjuk 21 napig is?


Mi történik 30.000 Ft fölött, ha ennyiért elkelt?

Ha lejárt a hirdetés és újra van indítva, az új feltöltésnek számít, és akkor újra ketyeg a 9Ft/nap?


Megéri ezt csinálni? Mennyire kelendőek ott a dolgok?És mennyi idő alatt lehet beletanulni? :)

2017. jan. 27. 20:48
 5/12 anonim ***** válasza:

1 feltöltés 9 Ft időtartamtól független. Lejár és újra felteszed, akkor újra 9 Ft.


Minden 2. ember ruhát árul..


mibe akarsz beletanulni? hirdetés föltétel kb 2 perc, mindent kiír magyarul. nincs mit tanulni.

2017. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na, ez a 9 ft ez az úgynevezett listázási díj, amiért elindíthatod az aukciót. Ha akarod, 3 napra, de ha akarod, akkor 21 napra (vagy 2 hétre). Nem mondom, nem kevés ez a 9 ft, főleg, ha nem kel el első körben - de attól is függ, mit hirdet az ember. Pl. egy keresett műszaki cikk hamar elkelhet, de egy ruhanemű sokáig foroghat - mert rengeteg ruha van az országban. Persze vannak régi, sok törzsvevővel rendelkező, nagyon szép árut eladó eladók - náluk jó árakon kelnek el a ruhák.


Sokallhatjuk ezt a 9 ft-ot, de ha úgy nézed, mégsem sok: egy ismerősöm nemrég egy belvárosi helyen árult egy szombati napon: 4 órára 4 ezer ft volt a helypénz.

A Vaterára meg otthonról, kényelmesen felteheted az aukciókat: 100 aukció egyszeri indítása is csak 900 ft. Igen, az újraindításnál újra számolja a 9 ft-ot. Ha sikerül valamit eladni, akkor annak az aukciónak a 9 ft-os listázási díját visszaadják - de 6 % jutalékot kell fizetni.

Ha 1 ft-ról indítasz aukciót, akkor ingyenes a listázás - de ekkor, ha csak 1 licitáló van és 1 ft-on marad az áru, akkor köteles vagy odaadni 1 ft-ért. Szóval van benne kockázat... :-)

2017. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy elmagyaráztad! Nagyon hasznos volt, köszi.


Tehát akkor teszem azt: műszaki cikk elkel? (Reális áron.)

Mert úgy meg tényleg nem érné meg, hogy állandóan napi 9 Ft-ot fizetgessek és az havonta már így kb. 279 Ft (és ekkor még csak egyetlen termékről beszéltünk), mert ha nem kel el, akkor máris veszteséges..

És ez csak halmozódik ahányszor x hónap. A végén még én fizetek, hogy vigyék el :D


Akkor kb. ennyi az összköltsége? Más, "rejtett" költség nincs?

(Kiemelés vajon mennyi lehet? Megéri??)


És az mennyire hátrány, ha valaki vidékre nem postáz? Tudom így sok kiesik.. De ezen kívül? Esélyes lehet?

2017. jan. 28. 01:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden Vaterás oldal tetején megtalálhatod a "Súgó"-t, itt sok kérdésedre választ találsz - érdemes áttanulmányozni. Most belinkelem, hogy könnyebben megtaláld :-)

[link]


A rejtett költségekre igyekeztem felhívni a figyelmedet: tehát, ha elindítasz egy aukciót és bejelölöd, hogy 3x induljon újra automatikusan, akkor az nem egyszer 9 ft, hanem annyiszor, ahányszor újra indul. Sok éve aukciózom - én soha nem jelölöm be - jobb szeretem a "kézi vezérlést" :-)

Macerásabb, de jobban kézben tudom tartani az aukcióimat, tudom "pihentetni", stb.

Rejtett költség lehet még, hogy ha a Vaterán indítod, de átlistázod a teszveszre is, akkor duplán számolja a 9 ft-ot, azaz a 2 oldalon való megjelenése 18 ft -ez nem éri meg...szerintem...

Megfigyeltem, hogy a legtöbb vevő a Vateráról jön.


Kiemelés... többféle van, nem szoktam használni. Megérheti, de nagyon lutri. Ha pl. kiemeled a terméket, lelicitálja valaki de mégsem veszi meg, akkor a ugyan adhatsz negatív értékelést a vevőnek, de a kiemelés árát nem kapod vissza, azt bebuktad :-(


Vidékre nem postázás: hát, nem tudom... ezek szerint bp-i vagy? Ha igen, akkor úgy is el lehet adni - de valóban nagyon sok ember kiesik. Mivel ez az internet világa, ezért sokan vannak az országból vevők... bár a Magyar posta megint tolt egyet a díjszabásán - sajnos egyre drágább a posta. Csomagautomatába érdemes postáztatni - csak hát az meg sok helyen még nem érhető el.... :-(


Reális ár...ez egy kényes kérdés, kinek mi a reális... Nemrég volt egy kérdező, nem tudok pontos számokat, csak érzékeltetem: kb 120 ezerért vett egy tévét, amit el akart adni kb. 80 ezerért úgy, hogy már vagy 2 éve használta. Nos, szerinte ez reális ár - de a Vaterán, használt műszaki cikkért nem az.

Érdemes elolvasni a Felhasználási Feltételeket is: tudom, hogy nagyon sok és száraz olvasmány, de sok kellemetlenségtől kímél meg ennek ismerete.

A számlákat fizetheted kártyával is a Személyes menü, Fiókom, Számlázás, Számlázott tételek alatt - sőt, ha rákattintasz a számlaszámra, akkor azt is meg tudod nézni, mit számláztak ki. A számlákat mindig fizesd időben, csak email jön róla, de ha nem figyelsz rá, nem fizeted, könnyen átadják követeléskezelőnek (1 hónap).

Végezetül: ezen a hétvégén ingyenes a listázás, ha van már eladói státuszod (ellenőrzött felhasználó vagy és átutaltad már a 100 ft-ot, lekönyvelték) akkor el is kezdhetsz feltölteni.

2017. jan. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de ebből most már kiestem, majd talán a következő alkalommal :)

Jófogás. Megéri? Bejön? Jobb, mint a vati?


És neked sacc/kb. mennyi terméked van (miben utazol), és ez mennyi elfoglaltságot jelent számodra? Napi elfoglaltságot? Ha igen,kb. mennyit?


És az elején mennyi volt? Te mindig internet-közelben tudsz lenni??

2017. jan. 29. 06:13
 10/12 anc ***** válasza:
jófogás nem jobb, mint a Vatera... sajnos a jóval rizikósabb, a jutalék táblázatuk pedig itt elérhető: [link] és valamiből üzemeltetni kell az oldalt, szóval igen, kérnek pénzt, de kiszámítható mennyit, ha a táblázatot megnézed:)
2017. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!