Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban gimnazistaként...

Németországban gimnazistaként tudok munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy tavaszi szünetben kb 7-9 napra vajon vállalhatnék\találhatnék-e valamilyen munkát, van-e olyan hely ahova pár napra is alkalmaznak és egyáltálán diákként lehet-e munkát vállalni nyári szüneten kívül. Hol keressek? (Leginkább bútorpakolásban, reptéri csomagpakolásnál vennék hasznom, szóval nehezebb fizikai munkákban) 18 évet betöltöttem és nagyjából középszinten beszélem a németet (és angolt szinte anyanyelvi szinten, nem tudom, német nyelvterületen mennyit érek vele)

#törvény #szabály #munka #Németország #diákmunka #fizikai munka #bútorpakolás #reptéri csomagpakolás
2017. jan. 28. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Keversz pár dolgot. Itthon, ha iskolaszövetkezeten keresztül akarsz dolgozni, 15 éves kortól iskolaszünetben, szülői engedéllyel lehet dolgozni. Azt hiszem, 16 éves kortól (ebben lehet, hogy tévedek), de 18 évesen már mindenképpen dolgozhatsz iskolaidőben is. De mint írtam, tavaszi szünetben 15 évesen is dolgozatnál. Itthon.

Németországban senkit nem fog érdekelni, hogy itthon diák vagy, ott csak egy egyszerű külföldi munkavállaló leszel. Amennyire tudom, ott nincsenek iskolaszövetkezetek, de ha lennének is, nem fogadnának el egy magyar iskolalátogatásit, ahogy itthon sem fogadnak el külföldit. Néhány napra pedig jó eséllyel senki nem keres munkavállalót. De ha mégis talalnál egy helyet... Ahhoz, hogy a munkáltató bejelentsen, szükséges - ahogy itthon is - adószám és biztosítás (ezeket az iskolaszövetkezetnél is meg kell adni, ha itthon 15 évesen dolgozol). Mivel neked egyik sincs (gondolom, írtad volna, ha van), teljesen esélytelen.

2017. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Adószámom van, biztosításból is van valamilyen, abból milyen kell?
2017. jan. 29. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy értem, német adószámod Lohnsteuernummer-ed, meg valamilyen Krankenkasse-nál biztosítva vagy e. Nekem mindkettő intézésénél kértek németországi lakcímet.
2017. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja már értem, köszi a választ
2017. jan. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!