Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Licitkiraly.com mennyire...

Licitkiraly.com mennyire megbizhato?

Figyelt kérdés
Ez egy aukcios oldal. Szerintetek mennyire megbizhato? Volt , aki mar "vasarolt" toluk?

#Licitkiraly.com
2017. febr. 3. 00:01
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Néhányszor már találkoztam ilyen oldallal, és válaszolgattam itt ilyen témában:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__23..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Nem véletlenül szűnnek meg ezek az oldalak 1-2 év után, és tűnnek fel új névvel, ugyanis kvázi ez már szerencsejátéknak minősül. De akár megtévesztésnek, bár a szabályok jól le vannak írva, csak éppen sokan nem gondolnak bele ennek a következményeibe.

2017. febr. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Tehat a lenyeg, hogy keruljem az ilyen oldalakt. :)
2017. febr. 3. 10:08
 3/8 2*Sü ***** válasza:
100%
Igen. A kiskapu ott van, hogy a licitálásért magáért fizetned kell, akkor is, ha nem te nyerted meg az aukciót.
2017. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tamas0402 válasza:
0%
Én sokáig tartottam az ilyen oldalaktól de nekik adtam egy esélyt mert itt nem mennek el gyanúsan olcsón a termékek és még negatívat sem hallottam róluk. Nekem sikerült kb 24e Ft ráfordítással vennem egy 60e ft-os fényképezőt. Meg is érkezett a gép úgyhogy nekem abszolút pozitív volt az élmény.
2017. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Ugye azt szokták mondani, hogy egy mérés, nem mérés.


Kicsit olyan ez, mint a lottó. Van, akinek öttalálatosa lesz. Van, aki négytalálatossal is többet nyer vele, mint amennyit addig lottószelvényre költött. Igen, van ilyen is, de valós képet akkor kapunk ha megnézzük, hogy úgy az emberek összesen mennyit költenek lottószelvényre, és összesen mekkora nyereményt érnek el. Ebből viszont az jön ki, hogy sokkal nagyobb összeget költenek lottószelvényre, mint amennyi nyereményt kiosztanak. Ergo jó eséllyel vesztesen jössz ki a dologból. Csak a különbség annyi, hogy a lottónál ez jobban tudatosul benned.


Itt is az a helyzet, hogy a felhasználók összességében sokkal többet költenek az ilyen jellegű oldalakon licitjogok (BID) vásárlására, mint amennyi a termékek valós értékének összege. Tehát egy véletlenszerűen kiválasztott felhasználó nagyobb eséllyel jár rosszabbul egy ilyen oldalon, mintha egy átlagos boltban vásárolna meg egy olyan terméket, amire szüksége van. Ez is szerencsejáték tulajdonképpen, csak éppen a lottóval szemben annyiban kevésbé fair, hogy ez kevésbé tudatosul a felhasználóban, illetve amíg a lottó esetén pár száz forinttal van esélyed arra, hogy nyerj, itt nem lehet pár száz forinttal játszani, mert az 100%, hogy kukába dobott pénz.


Ha valakinek van pár felesleges tízezer forintja, meg elég ideje, és tudja, hogy akár az egészet el is bukhatja úgy, hogy semmit nem profitál belőle, akkor ugorjon bele. Mondjuk akinek erre van pár felesleges tízezer forintja, az kellően gazdag ahhoz, hogy akár egy boltban is vásároljon egy terméket, aminél pontosan tudja, mennyibe fog neki kerülni az a termék, amihez 100%, hogy hozzá is jut.

2017. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Tamas0402 nevű felhasználó hozzászólása nagy valószinűséggel egy jó megfogalmazott reklám !!

Kétlem hogy ilyen és ehez hasonló oldallal bárki is hozzá tudna jutni egy aukció tárgyához is!!

Maga a licit szerintem robot vezérelt ... tehát mindig fog rád egy újabb licit kerülni amit egy robot hajt végre (ezt egy programozónak nem nagy dolog leprogramozni!!)!! Ha van felesleges pénzed akkor nyugodtan, de ha nincs addig ne bízz meg egy ilyen oldalba se ...

2017. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tamas0402: Egy csaló beépített ember vagy, másik kérdésnél is úgyanezt írtad!


Csak a pénzt szedi ki belőletek! 10forintért.hu is ilyen volt szerintem ez is hasonló vagy úgyanaz, nekem kb 6000Ft-om ment el 7-8 éve egy ilyen szenny oldalra, azóta csak óva intők mindenkit.


De volt aki 300.000Ft- vesztett 2 nap alatt na 10forinton, azóta betiétották idehaza ennyi.


Ezt is kerüljétek! csak átverés!

2018. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tamas0402 válasza:
Ja hogyne azonnal beépített csaló vagyok mert pozitív a véleményem :D ezért tart itt ez az ország gyerekek...
2018. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!