Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell eredeti szoftver?

Kell eredeti szoftver?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként olyan termékeket árulnék, amiket én terveztem, de nem én készítem (pl bögre az én mintámmal, de nem én nyomom a mintát a bögrére, tehát én is úgy "veszem", aztán eladom). Szükséges-e eredeti windows, eredeti grafikai szoftverek, nézi-e egyáltalán ezt valaki, vagy ilyen dolgokkal nem kell foglalkoznom, csak a számlázást csináljam rendesen, és az adó dolgok legyenek rendben?

2017. febr. 6. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

loool


alapbol eredetinek kene lenni ugyebar mindenhol...

2017. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Vágási Feri már rég megmondta, hogy eredeti Windows-t kell használni. Ha nincs rá pénzed, használj Linuxot!
2017. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát így elsőre ez elég nagy buktának tűnik.

Először is ha nem te nyomtatod rá akkor nyilván valamilyen nyomdatechnikai céget fogsz megbízni vele. Nemis értem, hogy gondolod, ezt az ellenőrzés dolgot.

A tevékenységi köröd nem gyártásra, hanem kereskedelemre fog vonatkozni. Számoljunk egy kicsit:

Egy sima bögre min. 200 ft

Nyomtatás: min. 500 ft

Mennyiért lehet eladni egy bögrét?

Kiskereskedő nem ad többet 500 ft-nál de ehhez tényleg érdekeset kell alkotnot. Ha őket szeretnéd megfogni arra számíts, hogy az ebay, kínai gyártókkl nem tudsz versenyezni. Ha gerilla módon vagy online értékesítenéd hasonló a helyzet(nem versenyezhetsz árban a kínaiakkal), annyi különbséggel, hogy ha tényleg jó a terméked drágábban is eltudod adni.

Te mennyit adnál egy bögréért?

Én 1500-2000 ft- nál többet nem.

Tehát ha te főállásban vagy egyéni vállalkozó a havi járulékod olyan 70-80Eft.

Tehát 40 eladott bögre fedezi csak a járulékaid. Ne felejtd el a könyvelőt,egyéb költségeidet.

Szóval durván 45 bögre után minden egyes eladott bögreből 1200-1300 Ft lehet a hasznod. Áfa körbe nem kell belépned évi 6 Mft-ig. Gondolt át ezt még párszor és legyél kreatívabb.

2017. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tehát te kiadod egy alvállalkozónak, aki az általad tervezett mintát rányomja?! Neked azt biztosan nem kell ellenőrizned, hogy az alvállalkozó jogtiszta szoftvert használ-e vagy sem. Azzal neki kell elszámolni, ha kap egy ellenőrzést. Részedről a számlák és az adó legyen rendben.
2017. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
Mi van? Kétezer pénzért egy köcsögöt? Noooormáális?!
2017. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is gondold át újra. 8 millio az afakor hatar nem 6 es az 1200-1500 messze nem haszon minden egyes bögrén ha előbb azt irod költség. De még se könyvelő , se bankszamla se szállítási ktg., net telefon stb. se vállalkozói osztalék alap, se kivét.
2017. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szoftverből valóban jo op.rendszernek jogtisztasaghoz a linux ez esetben a grafikait meg meg kell nézned kompatibilis e vele.


Vagy használsz free, esetleg demo verziókat csak akkor a gépet is ujra kell telepiteni havonta.

2017. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Srácok ne már...

A bögre egy példa volt. Minden mást megoldok, nem kell értékesitési tanács, számolni is tudok. Minek írod fél oldalon keresztül azt, aminek semmi köze a kérdéshez? Írjak én is a szabadidő értékes felhasználásáról?

Köszönöm a komolyabb válaszokat.

Szóval:

Termékeket árulnék, az én általam megtervezett mintákkal, de nem én nyomom rá a termékre, hanem nyomda, és én veszem tőlük.

Nekem lehet e gondom, ha nem eredeti valami? Felelek én ezért, vagy én itt csak megveszem a terméket, és mással nem kell foglalkoznom?

2017. febr. 6. 21:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy multinál dolgozom, ahol a legyártott műanyag alkatrészeket festik vagy is festetik. Ez úgy működik, hogy mi legyártjuk a műanyagot majd annak a cégnek, amelyik lefesti eladjuk. Tehát arra az időtartamra amíg a festő cégnél van az általunk gyártott műanyag, addig tulajdonképpen a saját tulajdonát képezi, hisz tőlünk megvette. Aztán ha lefestette, akkor visszavásároljuk tőle, nyilván a vissza vásárlási ár tartalmazza a festés árát majd a festett alkatrészt beszereljük. De egy biztos, hogy tőlünk senki sem megy ki a céghez azt ellenőrizni, hogy amivel dolgoznak gépek vagy szoftver az honnan származik, eredetei-e vagy másolat. Én azt mondom, hogy a feszültségek elkerülése érdekében mindenképpen jobb egy jogtiszta szoftver. Tehát mondjuk Windows-ból én mindenképpen vennék egy jogtisztát. Ha a bögrés példáddal élünk, akkor ha van egy jogtiszta Windows rendszered, akkor mondhatod azt, hogy a bögrére, amit terveztél képet, azt egy ingyenes próbaverziós szoftverrel készítetted. Viszont ezt a próbaverziós szoftvert te egy eredeti operációs rendszerre telepítetted fel. Azt meg senki sem tilthatja meg neked, hogy ingyenes szoftvereket ne próbálj ki vagy ne használd.
2017. febr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a leírást.

Az oké, hogy hozzájuk nem mentek ki ellenőrizni, és ez félreérthető is volt a kérdésben, de engem a saját rendszerem érdekel :)

Tehát nekem jöhetnek e azzal, hogy honnan van a minta, meg ilyenek, vagy csak a kereskedelmi részt ellenőrizhetik, mert én végülis egy az egyben megvettem a terméket, és kész.

Érdemes e esetleg egy windows példányt vennem, meg egy office-t, azt rárakni egy gépre, majd azon kezelni a rendeléseket?

2017. febr. 7. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!