Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy utánvétes...

Kszlivi kérdése:

Szerintetek ha egy utánvétes csomagot nem vesz át a megrendelő aminek a postaköltségét én fizettem előre és amiért visszajött is fizetnem kellett, ezt az összeget amivel megkárositott hogy tudnám behajtani rajta?

Figyelt kérdés

#csomag #kárositott
2017. febr. 8. 12:39
1 2
 1/16 longlife ***** válasza:
57%
Sehogy
2017. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
feljelentsem ?
2017. febr. 8. 12:50
 3/16 anonim ***** válasza:

Nos, most lehet, hogy jól le fognak húzni azok a vevők, akik "meggondolják magukat", szórakoznak, de akkor is bemásolom, mit találtam egyik nap - és igen, ez működhet, ha az ember jól megírja a Felhasználási Feltételeket a weboldalon:


"Egy másik webshopos szerint:

2017 január 19 - 23:50


Nem átvett utánvét esetén ne adjátok fel. Nézzétek meg az ÁSZF oldalatokat, ha kell módosítsátok. Át nem vett csomag esetében még nem lép érvénybe az elállási jog, az csak átvétel után! Megrendeléskor “kipipálta” hogy igényt tart a termékre. Ekkor érdemes telefonon keresni. Ha felveszi a telefont, akkor már van egy biztos kapocs hogy ki a másik fél. Ha kéri a terméket, leszállítod, ha nem veszi át akkor jogtalanul megtagadta a szállítást, megszegte a szerződést. Szépen FIZETÉSI MEGHAGYÁSt kell kezdeményezni, és remélhetőleg lesz pénz belőle. 15 napja van, hogy ellentmondással éljen, bizonyítsa hogy nem így történ. Persze ha ezt nem tudja, akkor végrehajtás és a perköltség is az övé."


Szóval szerintem bele lehet írni, hogy megrendelésével egy szerződés jött létre az eladó és a vevő között, melynél az át nem vett termék szerződésszegésnek minősül., s ebben az esetben az eladó jogosult a keletkezett kárt számonkérni a vevőtől.


Az egyik webshopos eladó leírta, hogy csomagonként 1.700 ft kára keletkezik, mert nem csak a feladást kell fizetnie, hanem amikor visszahozza futár, akkor is.

Sajnos a vevők úgy gondolják, hogy nem számít, belefér az eladónak, de havi 10 csomagnál ez 17 ezer ft kár - ami azért egy kezdő vállalkozónál jelentős kár (pl. havi 50 ezres adónál)

2017. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A fizetesi meghagyas jarhato ut csak eletszerutlen 10 csomagnál 17 ezres kárra 100.000 Ft fmh es végrehajtási illeteket fizetni ha nem is biztos hogy behajtható ( pl. kamu név , cim, kissrac szorakozott jovedelem nélkül es amig felnott nem lesz évente újítsd meg a vegrehajtasi igényed).


Cegszeruen anno az aszfbe ettol komolyabb buztositekokat epitettunk be meg elállás /lemondás esetére is a rendelésre szállított termékek átvétele előtti esetre pl. vételár 20%-a. 100.000es árunál már volt értelme, de 1700 ft nál ez nagyon irreális.

2017. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen ezt értem, de sajnos én nem vagyok webáruház, csak magánember.
2017. febr. 8. 13:29
 6/16 anonim ***** válasza:

meg annyit hozza, hogy 15 napot ellentmomdani van ideje nem kell bizonyitania ahogy neked sem a fizetesi beadásakor. ha ő ellent mond hogy nem úgy volt és -rosszul emlékszel, akkor átalakul perré és ott lesz bizonyítási eljárás de annak meg megint megelőlegezendő per költsége van.


Itt Gyk-n kaptam egy megbízásit pár éve. A megrendelő nem fizetett fmtnek ellentmondott nem mentem vele perre, még ha jo esélyem is volt rá, mert 40.000 ftrol szólt az egész.

2017. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocs Norbi, de most vitatkozom VELED (direkt írtam így :-) )

Ugyanis az idézett webáruház tulajdonos pár száz ft-os, esetleg pár ezer ft-os termékeket árul, így neki ez meglehetősen nagy veszteség. Ha minden webáruház tulajdonos akár csak 5-10 fizetési meghagyást kibocsátana, már előrelépés lenne.

Egy fizetési meghagyás 5 ezer ft, hidd el, nem kell túl sok alkalommal benyújtania ahhoz, hogy elterjedjen a vevők körében - nem "szórakozhatnak" büntetlenül:

"Vannak különös emberek, akik délután rendelnek, másnap reggel az utánvételt nem tudják kifizetni. Mások meggondolják magukat, de nem áldoznak egy telefonra, vagy email-re ehelyett egyszerűen nem veszik át a csomagot és részükről az ügy ilyenformán le van zárva. " - idézet szintén egy webáruház tulajdonostól .


Nem annyira a megtérült anyagi kár, mint a megelőzés lenne ebben az esetben a cél.

2017. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, magánemberként adtad el? Akkor tényleg semmit nem tudsz tenni, főleg, ha nem a Vaterán adtad el.

A Vaterán még lehetne hivatkozni szerződéskötésre, de más oldalakon nem: pl. Jófogás, Facebook.

Akkor ez volt Neked a atanulópénz, hogy eladóként utánvéttel nem küldünk semmit. Én mondjuk pont ezért szeretem a Vaterát, mert amit ott lelicitálnak, azt előre kifizetik én gyorsan elküldöm és mindenki elégedett :-)

2017. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
fizetési meghagyást indíthatsz magánemberként is. pl xy tartozik neked mert ezt meg ezt rendelte tőled ezen az apróhirdetési oldalon, de nem vette át. 5000 ft illetéket be kell fizess, bármelyik közjegyzőnél megteheted. Ha nem mond ellent akkor kérheted a végrehajtást újabb 5000 ft-ért. és akkor tőle behajthatják a 10.000 illetéket a szállítási ktget és a kamatot meg a vegrehajto munkadíjat feltéve hogy valós adatokat adott meg neked és van miből behajtani tőle bankszámla, jövedelem , stb. Kb. 2-3 hónap és van belőle pénzed jó esetben annyi, amennyit költöttél rá.
2017. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is ezt látom hogy sokan unalomból rendelgetnek, ezek ellen kéne vmit lépni!!! Nekem egyenlőre az is megnyugvás lenne ha kicsit megfenyegethetném valami papír alapu levéllel hogy el vegyem a kedvét a szorakozástól, erre nincs vmi ötlet ?
2017. febr. 8. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!