Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mai határidővel kellene...

Mai határidővel kellene befizetnem egy csekket, de szerintem csak holnap tudom befizetni. Lesz valami gond?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a csekken lévő határidő nem azt jelenti, hogy akkor kell befizetned, hanem akkorra kell beérkeznie a pénznek, ami csekkes fizetés esetén minimum 1-2 munkanap a fizetéstől számítva.

Hogy lesz-e belőle gondod, az attól függ milyen csekk. Az autólízingemnél már két nap késésért képesek voltak nekem kiszámlázni 27 Ft késedelmi kamatot, villanynál, gáznál, internetnél azonban sose volt ebből probléma.

2017. febr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor pár napot kések. De a kamaton kívül nem lesz nagyobb bajom? Egy nav egészségbizt. csekk.
2017. febr. 13. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:
A késedelmi kamaton kívül egyéb bajod nem lesz, a NAV viszont egészen biztosan precízen kiszámlázza azt.
2017. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az ELMÜ számláz ki szinte minden hónapban 1 ft kamatot és nem engedi a rendszer befizetni: azt írja: a következő számlában lesz benne. Csak nehogy kikapcsolják emiatt a villanyomat :D (természetesen a számlát fizetem, csak 2-3 nap késés néha becsúszik)


Bocs, kérdező, ha kicsit off, de nem bírtam megállni, hogy ne írjam le :-)

Viszont, most jut eszembe, hogy nem biztos, hogy fogsz tudni a késedelmi kamatodról: ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor nem biztos, értesítenek a tartozásról.

A múltkor 0-áűs igazolásra volt szükségem, megyek nagy büszkén a könyvelőmhöz, hogy nincs tartozásom, adjuk be a 0-ás igénylést, erre kiderült, hogy előző évről késedelmi kamatom van (egyéni vállalkozó vagyok) valami 3 ezer ft körül, mindez 2016 január óta. És decemberig nem is tudtam róla, mert nem nézegettem a számlámat.

Szóval azért érdemes néha rákérdezni!!

2017. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, hiába húztatok le 0-ra, a fizetési határidő úgy van, ahogy írtam:


"Bár már nem új a szabály, mégsem biztos, hogy mindenki előtt ismert, (...) 2010. május 1-től a jogszabályi előírás szerint egy csekk befizetésével akkor tekinthető jogi értelemben is teljesítettnek a díjfizetés, amikor a szolgáltatóhoz megérkezik a pénz. Vagyis nem az számít, hogy mikor adjuk fel a csekket a postán. Bár van már olyan csekk, melyen a postai feladás dátumát is feltüntetik, még mindig akad olyan is, ahol a csekken a fizetési határidő megjelölése szerepel. Márpedig, ha a fizetési határidőt vesszük figyelembe és csak aznap ballagunk el a postára befizetni a csekket, akkor bizony már elkéstünk, és a késedelmi kamat jogszerűen követelhető rajtunk."


[link]


A második mondatom pedig gyakorlati tapasztalat. Egyes szolgáltatók már az első nap késéstől késedelmi kamatot számíthatnak fel, mások rugalmasabbak ebben.

2017. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!