Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyvédjelöltként foglalkoztatn...

Ügyvédjelöltként foglalkoztatnának, de egy évig nem fizetne semmit az ügyvéd, és a járulékokat is nekem kell fizetni. Ti elvállalnátok?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs ismerettségem és ez az egy ajánlatom van. Szivem szerint nem vállalnám el, de kitudja lesz e más ajánlat. Szerintetek fogadjam e el vagy sem? A szülőktől én már önlánósodni szeretnék..
2017. febr. 19. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem.

Jogászként tudhatnád, hogy ez nem törvényes. Akkor se, ha mindennapos, sajnos.

2017. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Már bocs, ha nem fizet akkor miből élsz, miből fizetnéd a járulékokat ? xD Vagy a parkban a padon alszol és a napból táplálkozol ?
2017. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez nyílt ajánlat a teljes kihasználásra , kapva kapnak ezen a naívak és a szolgalelkűek .
2017. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Hogyan akarsz önállósodni, ha nem lesz bevételed, és még járulékot is kell fizetned ?

Nekem nem lenne gusztusom egy ilyen jellemtelen emberrel együtt dolgozni. Olyat már hallottam, hogy a nagynevű ügyvédi irodák minimálbérét 10 órát dolgoztatják a jelölteket, akit tűrnek csak beírhassák az önéletrajzba, hogy xy helyen dolgoztak. Ez az ajánlat még ennél is undorítóbb.

Nem hiába mondják, hogy az ügyvéd gerinctelen faj.

2017. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Manapság ez a gyakorlat.

Ha ügyvéd akarsz lenni, de nem találsz jobbat, akkor nem tudsz mást tenni, mint elfogadni.

2017. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
46%

Biztos, hogy nem vállalnám el.

Igaz, én keresett vagyok a munkaerőpiacon...

2017. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Én két évig dolgoztam így. Sajnos ez a szakma sokszor ilyen. Tisztelet a kivételnek, akinek szerencséje van, de én féléves munkakeresés után örültem, hogy egyáltalán el tudott indulni végre a kötelező gyakorlati idő valahogy.


Két év után újabb két évig - más ügyvéd jelöltjeként - minimálbért kerestem, de fizette a járulékaimat is rendesen meg a kamarai díjat. Ugyanakkor bérletet, telefont nem kaptam, így alig maradt valami.


Levizsgáztam, most önálló ügyvéd vagyok. Én sosem csinálnám ezt senkivel, mert tudom, milyen rossz érzés, ugyanakkor nem engedhetek meg magamnak rendes fizetéssel jelöltet még (kezdő vagyok, eleve nem is lehetne mondjuk még jelöltem), így inkább nem is fogok alkalmazni senkit.

2017. febr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 blilla ***** válasza:
77%
Semmiképp ne fogadd el! Akárki akármit mond, hiány van jelöltekből, tehát tedd szépen rendbe az önéletrajzodat, tanulj nyelvet, és szorgalmasan jelentkezz az állásajánlatokra pl. a jogiforum.hu oldalon sok hirdetés van
2017. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nehogy elvállald!


Egyrészről ráfizetéssel ne dolgozz, másrészről nincs az az iroda, ami ezt megérné. Arról nem beszélve, hogy mit tanulhatsz attól az ügyvédtől, aki vagy olyan kispályás, hogy még a jelölti fizetést sem termeli ki, vagy annyira nagy az arca, hogy szerinte kiváltság, hogy nála tanulhatsz. Ellenkezőleg, ilyen embertől semmit nem lehet tanulni.


Pesten 130 ezerért nincs jelölt.

2017. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pesten 130 ezerért nincs jelölt.


+1, még hülye jelölt sincs. Értelmes meg főleg nincs.

2017. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!