Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes kiskereskedelembe...

Internetes kiskereskedelembe ez a tevékenység belefér?

Figyelt kérdés

Ez alatt egy webshopot üzemeltetnék. Belefér ebbe az, hogy nem csak az én általam előre legyártatott bögréket árulom, hanem kérhetek a megrendelőktől képeket, ami alapján létrehozok egy képet, azt nyomatom rá a bögrére, és adom tovább, kb. kétszeres áron, mint az általam előre megvásárolt bögréket?

A bögre alapból egy montázst tartalmazna, de ha a vásárló szeretné, akkor az ő képeiből is megcsinálnám a montázst. Kell erre valami más TEÁOR szám?



2017. febr. 20. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez internetes kiskereskedelem.
2017. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem.

És ha valaki tudomást szerez arról, hogy én mivel foglalkozom, és ő legyártat velem 100 terméket, majd én leszállítom neki, és ő készpénzben fizet, mert ismerősön keresztül jutott hozzám és nem interneten, akkor ezt hogy lehetne ez a tevékenység alá betenni?

Kérjem meg, hogy utaljon, és ne kp, vagy hogy működik?

2017. márc. 1. 14:32
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert nem tervezek pénztárgépet venni...
2017. márc. 3. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Internetes kereskedőként kötelező hogy legyen személyesen felkereshető ügyfélszolgálatod, ahol biztosan lesz személyes átvét is, ekkor pedig kötelező a pénztárgép. Nem fogod megúszni.
2017. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy ilyet találtam:


Kiss Georgina

2013-02-20 11:59

Tisztelt Egon!

Működtetek egy webáruházat és van egy irodám, nem ügyfélszolgálat i! Az irodám címét megadhatom személyes átvételi lehetőségnek? Ha igen, kell oda pénztárgép, vagy elég, ha a számlázóprogram ommal kiállítok készpénzes számlát? Előre is köszönöm a választ.

Válasz | Válasz idézettel | Idézet

#

Kis Ervin Egon

2013-02-21 13:26

Kedves Georgina!

Pénztárgép csak abban az esetben kell, ha végez helyszíni értékesítést is, azaz az előre megrendelt termékeken kívül mást is meg lehet ott venni. Ha kizárólag személyes átvételre szolgál a hely, akkor nem kell pénzárgép, hiszen a megrendelésről amúgy is számlát ad.

2017. márc. 6. 10:02
 6/10 anonim ***** válasza:

2013-ban minden bizonnyal így volt, jelenleg - mióta az online pénztárgépeket bevezették - más szabályok érvényesek.


Keress meg egy könyvelőt.

2017. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ő is azt mondta, hogy számlázóprogrammal helyettesíthetem.
2017. márc. 6. 10:49
 8/10 anonim ***** válasza:

A 4791 pénztárgép használatára kötelezett tevékenységi kör, íme egy hivatkozás:

[link]


Könyvelőt pedig cseréld le, ha ezt nem tudja, másban is tájékozatlan lesz - azért pedig te kapsz büntetést.

2017. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy pénztárgépes kérdésnél szintén ilyesmi linkre ez a válasz olvasható:


"Ez egy pénztárgép gyártó cég honlapja, nekik az az érdekük, hogy tőlük vegyék, ha kell, ha nem.


9/2016. (III. 25.) NGM rendelet szerint valóban fel van sorolva ez a tevékenység, de utána ott a kivételek listája, amit az általad linkelt oldal nagyvonalúan elhallgat. Ebben ez szerepel kivételként:

bb) a csomagküldő kereskedelem, kivéve annak nyílt árusítást végző üzlete, bemutatóterme


Vagyis a csomagküldési tevékenység kivétel, de e kivétel alól is van kivétel, ha van üzlet. Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy ha nincs üzleted, akkor nem kell pénztárgép."

2017. márc. 8. 08:29
 10/10 anonim válasza:
Internetes, csomagküldő kiskereskedelem (TEÁOR 4791). Nem kell pénztárgép, elég egy számlázó program. Számlázó programban ki lehet választani, hogy készpénzes vagy utalálsos számlát állítasz ki (a KulcsSoft egy jó kis program). Webshopnál nem kell személyes kontaktot biztosítani a vásárlódnak. Ha el akar menni személyesen, lehet neki mondani hogy ide és ide gyere (vagy te mész valahova), és a találkozásnál már ki kell, hogy legyen állítva a számla.
2017. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!