Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes az okj-s...

Szerintetek érdemes az okj-s befektetési tanácsadó vagy pénzügyi elemzés tanulni? Bővebben lent is olvassátok.

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon érdekelt a tőzsde, mindig képeztem magam, de aztán rájöttem, hogy egy közegben sokkal jobban tudnám tanulni, például ha egy befektetési alapnál esetleg egy brókercégnél dolgoznék, és nem csak könyvekből tanulnék. Az lenne a hosszú távú tervem, hogy portfolió manager legyek. Esélyes ez egy ilyen OKJ pénzügyi elemző-s tanfolyammal?

2017. febr. 23. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, ezek a szakmák OKJ-s szinten kihaltak.


Azok a brókerek akik még megmaradtak a netes kereskedlemi rendszerek idejében, azok is egyre fogynak, és egyre kevesebb az ügyfél aki hagyományosan telefonon adja a megbízást.


OKJ-vel meg a legalja ügyfélmegbízások teljesítése kivételével bróker céghez nem fogsz bejutni, de mint mondtam az kihaló szakma, alapkezelőnél meg egyáltalán nem is kell ilyen végzettség.


Portfolio managernek pedig a legjobbak mennek (vagy olyanok, akik elhiszik, hogy valami félig MLM rendszerben biztosításokat értékesíteni az portfolió management), ehhez komoly iskolák, komoly nyelvtudás, és rengeteg mázli kell, nem egy OKJ.

2017. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!