Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidőn kívül vagyok, fel...

Próbaidőn kívül vagyok, fel szeretnék mondani,30 napos felmondási idő alatt kivehetem az összes szabadságom? Ha ezt megteszem a leendő munkahelyemen nem marad több?

Figyelt kérdés

#szabadság #felmomdás
2017. febr. 23. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbaidő alatt indoklás nélkül, azonnali hatállyal fel lehet mondani. Méltóztass elolvasni a munkaszerződésed.
2017. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
igy van, a szabadsagod, pedig idoaranyosan adjak ki ilyenkor, nem egyszerre. Azaz, ha pl 24 nap szabid van egy evben, akkor az havi 2 napot jelent. ha te felmondasz mondjuk aprilisban es meg nem voltal szabin abban az evben, akkor 8 nap szabit ki kell adjanak vagy fizetniuk.
2017. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

első


te meg méltóztass elolvasni a kérdést

2017. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A próbaidő alatt nincs 30 napos felmondás bmeg...
2017. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1/4-es: látom, nem erösséged a szövegértés!


A kérdezö ezt írta: "Próbaidőn kívül vagyok" - ebböl következöen lényegtelen, mi van a próbaidö ALATT!!!!

2017. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

5ös

így igaz, de a kérdező is a kérdésben egy irreleváns információt adott meg.

A szabit meg már megírták.

2017. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Mérnök állásomnál a közös megegyezésnél úgy nézett ki:

-nem kellett ledolgoznom a 30 napot

-5 nap lett volna még az adott hónapból azt sem, de fizették

-kifizettek egy extra hónapot (ez a felmondási idő, de nem kellett ledolgozni)

-kifizettek 16 nap (eddig ki nem vett)+2 nap szabadnapot(a következő hónapra járó)

Megegyezés kérdése az egész


Volt olyan helyem (labor részlegvezető= azonos munkakörnyezet, közel azonos feladatok és fizetés, semmi kiváltság, viszont mindenkiért én tartottam a hátam), ahol kérték, tanítsam be az utódomat, belementem, erre ő azt hitte a csicskája vagyok, így 2 nap után elmentem 2 hét szabira, majd egy hét betegszabira. Jött 1 piros napos ünnepnap, hátralevő időben 2 nap visszamentem "dolgozni", de a srácot ekkor már kirúgták, neteztem, filmeket töltöttem, kinyomtattam vagy 40 könyvet.


Harmadik helyemen benzinkutasként 24 órás műszak végén közölte a nagyúr, többet nem kell jönnöd!

2017. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Mivel a szabadság egész évre jár, ezért ha év közben szünteted meg a munkaviszonyodat, akkor csak időarányosan jár az. A maradékot - szintén időarányosan - megkapod a következő munkahelyeden. A 30 napos felmondási idő alatt is lehetsz szabadságon, ha a munkáltató belemegy, és elenged szabadságra.
2017. febr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!