Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi értéke van a régi...

Mennyi értéke van a régi pénzeknek?

Figyelt kérdés

'45 körüli papírpengőkről van szó, van pár '36-os is.

Van köztük 1 milliárdos, tízmilliós, százmilliós. Érdemes velük foglalkozni vagy, teljesen értéktelenek?



2017. febr. 26. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 'mint' allapotuak (ertsd: nem gyurott, szakadt, egett, stb.), talan 100-200 forintot ernek. Egyebkent kb. semmit.
2017. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem foglalkozom velük. Eléggé elhasználtak.
2017. febr. 26. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül meghirdetheted adok-veszek csoportokban (face), esetleg vaterán, jófogáson. Talán még van külön csoport is a régi pénzeket gyűjtőknek. Láttam én már sok "értéktelen" régiséget egész jó áron elkelni. Vagy ha nagyon nem kell, add oda egy általános iskolának, ott szeretnek mindent kitenni vitrinbe, ami régi. :D Ki ne dobd.
2017. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eldobni semmiképp nem, mégiscsak egy régiség, akármilyen értéke is van :) Dédnagymamámé volt.
2017. febr. 26. 18:57
 5/5 anonim válasza:

Én egy időben emlékpénzeket gyűjtöttem (csak érmék, de kitűnő állapotban), érdemes az ilyeneket megőrizni, egyre kevesebb van belőlük, az értékük pedig megy fel (igaz lassan).


Ha meg úgy adódik múzeum vagy hasonló intézmény biztos átvenné szerintem.

2017. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!