Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Általános Szerződési Feltételek?

Általános Szerződési Feltételek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja meghívtak minket egy bemutatóra ,ahol kiderült ,hogy üdülési jogokat árulnak!A szokásos történet mindent szépen festettek le és ránk is dumáltak egy 3 éves üdülési jogot!Elvileg azonnal kellett volna fizetni mert -ez csak itt,csak most lehetséges- 150.000Ft-fól van szó egyébként! Végül "megengedték" hogy 40.000Ft előleggel beszállhatunk a történetbe! Ezt pár napon belül rendeztük is a többit pedig a következő 3 hónapban kellett volna Ám időközben megvizsgáltuk a hasonló kaliberű utazások érát és rájöttünk,hogy ez nem olcsóbb attól mintha egyénileg foglalnánk hasonló utat! tehát miután átnéztük a nemfizetésre vonatkozó szankciókat(ami abból áll hogy a cég felbontja a szerződést ha nem fizetünk) így nem fizettük be a többi összeget!Most hívtak hogy hát ez nem így működik ,be kellett volna jelentenem két héten belül hogy elállok meg hasonló! Átadják a pénzügyi osztálynak az ügyet!A szerződés végén van egy mondat a jelen Általános Szerződési Feltételek közös elfogadására!Persze lövésem sincs hogy abban mi áll! kérdésem:Behajthatják rajtam az elmaradt összeget? Már lemondtam a befizetett 40.000-ről! ill.hol találom ezeket az ÁSZF-ket? Köszi előre is!

2017. febr. 27. 15:26
 1/3 HelpMe21 válasza:

szia

az elsődleges probléma hogy az ÁSZF-ket csak közös megegyezés alapján lehet megkötni és ugyanígy bontani is.

szóval a cégnek valamilyen szinten igaza van abban hogy be kellett volna jelenteni feléjük mert csak úgy lehet bontani, nyilván ha te úgy gondolod hogy mégse jó ez neked attól ők ebbe nem egyeztek még bele. másrészt ha csak nem volt erre valami külön kitérés a szerződésbe akkor szabadon felbontható következmény nélkül! de most a hab a tortán, mivel az ilyen végek arra mennek hogy lehúzzák a jó népet valószínüleg nem akarják majd felbontani könnyen lehet hogy be akarják majd hajtani de ez tudtommal törvénytelen, keress fel egy ügyvédet neki mégis csak ez a szakmája vagy egy vállalkozási ismeretek tanárt ő is nagyon otthon van ilyen témákban, bármilyen kereskedelmi iskolában találsz ilyen tanárt csak besétálsz és szépen megkéred hogy 5 percben magyarázza el neked.

2017. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából a szerződés egyik pontjában azt írják ,hogy amennyiben nem fizetem meg a teljes összeget abban az esetben a cég egyoldalúan elállhat a szerződéstől! Igazad van mert a kulcsszó az elállhat! Nem biztos hogy el is állnak tőle! Tegnap megkerestem egy ügyvédet ,még várom válaszát! Majd jelzem mi lett az eredmény!

Köszönöm a segítségedet!

2017. márc. 3. 08:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát már eltelt 3-4 hónap az egyetlen hívásuk óta !Azóta nem jelentkeztek!Úgytűnik megelégedtek azzal a 40.000-rel amit előlegnek befizettem!

Jó lecke volt! Kerülöm az üdülési jogot mint a pestist!

Sőt minden tukmálós hívást lerázok!

2017. máj. 16. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!