Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem költözik egy család...

Miért nem költözik egy család inkább vidékre?

Figyelt kérdés

Egy közösségi oldal csoportjában már nem az első ilyet olvasom, hogy egy pár szeretne albérletbe költözni egy óvodás korú gyerekkel, de MAXIMUM 50000 forintot tudnak kifizetni mindennel együtt. Se kaució, de belváros. Kérdem én: ha ennyire nem jön be nekik a megélhetés Budapesten, akkor miért erőltetik? Kockáztatva így a gyerek jólétét is. Nem tudom elképzelni azt az überkirály munkahelyet, ahol dolgozva csak ennyit tudnak kinyögni albira és emiatt szeretnének maradni helyben. Vidéken pofás kis albik vannak 50-ért, nem egy betonrengetegben, ovi, suli, kisbót, minden adott. Lehet máshol nem, de mifelénk még munkalehetőség is van. Legalábbis olyan munka mindenképpen, ami mellett még akár 5-10 ezer marad is a hónap végére. Egyszerűen NEM FÉR A FEJEMBE! Magyarázzátok már meg. Miért akar mindenki Budapesten lakni, akinek nem muszáj? Most nem azt akarom mondani ezzel, hogy a szóban forgó családok pam-pam-pam jobban tennék, ha blablabla. Szimplán nem értem, hogy miért vonul mindenki Budapest felé. Nagyon sokan nem a szakmájukban dolgoznak vagy nincs is nekik. Utóbbinak nem jobb lenne, itt vidéken 3 műszakban, mint az, hogy Budapesten éhen döglik a családja? Mert kinyögik azt az 50-et albira itt is és ott is, csak itt lehet az 50-ért egy kertes kis házat kapnának, ahol éhhalál ellen tudnának egy tő krumplit is termeszteni meg 3 tyúk tartani.

Megértem, aki mondjuk informatikában szeretne elhelyezkedni, mert a fél országban két ilyen álláslehetőség van az egyik Budapesten a másik Buktahalmon, az erre megy rá, de aki mondjuk autót szerel Budapesten 100-ért, az miért nem tud inkább itt ugyanennyiért és akkor annyival kevesebb Budapest bérlet kell, esetünkben két felnőtt, az legyen normális esetben 2*9500...


Én egy szép, lehetőségekkel meghintett, 20 ezer lelket számláló városkában élek, egészen közel Budapesthez (vonattal 53 perc, busszal buszsofőrtől függően 45-60 perc, fél óránként indul valami innen Budapestre, szóval elérhető). Nem mondom, hogy soha nem költöznék Budapestre, mert ha ott kapnék egy versenyképes fizetést (értsd: nem csak 50 rugót tudok kinyögni albira és másra nem is marad, hanem azért kivenném azt a szép lakást, ami a Dunára néz és van benne klíma meg új svéd bútor) adó állást, akkor azt mondom megyek, egye fene. De ha itt is és ott is hülyére dolgozom magam csak itt jobban megélek belőle, akkor nem inkább ide jövök lakni? :D

Persze ott vannak az idős rokonok, akik már nem akarnak költözködni és gondozni kell őket, ezért nem lehet vidékre költöznie egy adott családnak, de 10-ből 10 család ezért nyomorog Budapesten?



2017. márc. 3. 00:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod nem csak a fizetés számít, én ahonnan származok a falu 99%-a magyar, és mégis 2szer törtek be hozzánk, nem ajánlom az érzést. a környező falvakban 30-40 % a cigányok valós aránya, a gyerekeket áthozzák a mi falusi iskolánkba, mert ahol gondolhatod ennyi a cigány, mik lehetnek iskolában. Verekedés, tanárt ver a 10 éves cigány kölyök, meg a többi. Szolnok megyéről beszélek, nemhiába menekülnek felőlünk az emberek. Ja és rengeteg házba betörnek illegálisan elfoglalják a házad, agyonvernek értékeidért ,mert jaj a cigányok jaj, na meg a rengeteg herbalos ,én én középiskolámban is loptak, még a termeket is feltörték, szünetekben zárva voltak a termek, kiteszed a környező falvakban a kerékpárodat az udvarodba már ugranak is át. Egyre nagyobb a bűnözés, vagy ,hogy elmész nyaralni és kifosztanak, az utolsó vagyonodig. Élnél ilyen világban ahol ennyi cigány van, több gazdagabb ember is ezért költözött BP agglomerációjába, mert féltek tőlük. Rendőrség meg pont leszarja ők azt ellenőrzik aki becsületes. Több volt osztálytársamhoz is betörtek, loptak tőlük, volt amelyiknek a szomszédjába törtek be, mi lett rendőrség megint nem foglalkozik vele. Na még egyszer élnél vidéken így?
2019. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!