Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szívesen lennél kőgazdag?

Szívesen lennél kőgazdag?

Figyelt kérdés
Az a kerdesem, hogy ti szívesen szuletnetek e egy olyan életbe, ahol szuleitek hatalmas vagyont hagynak rátok. Akármit megvehetsz, semmiért sem kell kuzdened, azt csinálsz amit akarsz... Ez nyilván sokak számára fantasztikusan hangzik és számítok is a persze válaszokra. Hisz akkor elhetnem az életemet meg stb. De nekem valamiért még sem annyira vonzó, hogy semmiért sem kell megdolgozni, nem dolgoztam egész életemben, nem kellett semmiért sem küzdenem mert mindenem megvolt, és az egész életem csak a szórakozással ment el. Vagy akik ilyen gazdagsága születnek bele azoknak mik a céljaik ? Minnel sikeresebb vállalkozás ? Mi jó abban , hogy halmozodnak a hullák a számlán ?
2017. márc. 5. 00:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nullák* a szamlan
2017. márc. 5. 00:32
 2/11 anonim válasza:
72%
Én sosem akartam kőgazdag lenni. Persze pénzre szükség van hogy éljünk de az élet nem csak ennyi szórakozás.. Ha megküzdök érte időt szánokrá tanulok dolgozok fejlődök több értelmét látom mint a herdálásnak. Egyébként érzelmi intelligenciában is jóval erősebbnek látok egy olyan embert aki magának teremt meg mindet nincs alárakva. Nekem ez volt mindig a követendő példa. Sok dolog van amihez a pénz vajmi kevés , nekem ezek az értékek fontosabbak :)
2017. márc. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Az ilyen szülők gyerekei lesznek jó eséllyel drogosok, nem éri meg készen kapni semmit, hiába tűnik kényelmesebbnek.
2017. márc. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 s55 válasza:
81%

Én azt hiszem nem esnék abba a hibába, hogy csak szórakozom. Igen, nem dolgoztam meg a pénzemért ez igaz, ugyanakkor számomra nem is ez jelentené a motivációt arra, hogy valamit csináljak/dolgozzak, hanem pusztán az önmegvalósítás. Úgy érzem, nemhogy kevesebb energiát, inkább még többet tudnék befektetni hasznos dolgokba, ha nem kellene aggódnom a pénzügyek miatt. Egyszerűen nem szabna határt a terveimnek, hogy pl féltem az állásomat.

Nem hiszem, hogy többet szórakoznék, ellenben annak minőségén sokat tudnék javítani. Ha megfelelő mennyiségű pénzzel rendelkezel, nem sajnálod arra, hogy új dolgokat próbalj ki, fedezz fel. Könnyebb utazni, megismerni a világot, megtalálni a számodra ideális helyet, életet.

Ugyanakkor elismerem, hogy nem biztos, hogy nem lustulnék el, de kevés esélyt látok rá, hogy mégis, és elfogadom, hogy sok emberre valóban sokkal inkább negatív hatással van/lenne egy ilyen "semmiből jövő" gazdagság.

2017. márc. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen, intelligens vagyok, le tudnám kötni magam. De pont előbbi miatt, igy is elég jo keresetem van de azert nem vagyok kőgazdag.
2017. márc. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jön ez a sztereotípia, hogy akinek nem kell napról-napra a létfenntartásért gürcölnie, az csak céltalanul lebzsel a világban, mindent elherdál, önpusztító életet él?

Természetesen van ilyen is, és nyilván ezektől az esetektől hangos a média. Egyrészt ezzel lehet nézettséget generálni, bulvárlapokat eladni; másrészt meg a hatalmon lévőknek hasznos is, ha az alacsony béren, közmunkán tengődők így gondolkodnak, hogy de jó is mindenért keményen megküzdeni és örömmel mennek nap mint nap robotolni, hogy főnökeik számláin a nullákat gyarapítsák.


Ha gazdag lennék, akkor végezhetnék karitatív tevékenységet, foglalkozhatnék a hobbimmal, élhetnék a családomnak, tanulhatnék olyant, ami tényleg érdekel, nem kellene kényszerből olyan szakmát választanom, amivel majd feltehetően jó állásom lesz. Nem lennék stresszes a napi hajszától, az egészségem nem heverne romokban 45-50 éves koromra.

De nem, az nyilván sokkal jobb, ha az egész fiatalságomat lemondások közepette töltöm, nem nyaralok, nem szórakozom, nem veszek meg egy drágább ruhát, nem tartok autót és így talán, ha minden jól megy 30 éves koromra lesz annyi pénzem, hogy 25 évre eladósodhassak egy panellakásért, ahol hátralévő életemben hallgathatom, hogy a szomszéd mikor húzza le a WC-t és döngetem a mellem hogy "én mindenért megdolgoztam".

2017. márc. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, életem nagy vágya lenne. Attól vagyok depressziós, hogy csak egy nyomorult csóró kis senki vagyok.
2017. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elkényeztetett milliárdos csemeték és a nyomorgás között azért van néhány fokozat.
2017. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszolónak maximálisan igaza van, és teljes mértékben egyetértek vele.


A pénz szabadság és lehetőség. Ilyen egyszerű. Ha tele vagy pénzzel, onnantól már csakis kizárólag te döntesz arról, hogy mit szeretnél csinálni az életedben. Ha akarsz dolgozol, ha akarsz, szórakozol, vagy tanulsz, vagy edzel, vagy segédkezel. A pénz hatalmat ad a saját életed felett, és mások élete felett is.


Úgyhogy igen, NAGYON szívesen lennék kőgazdag. És azok, akiknek ennyire teher a pénz, nyugodtan átutalhatják nekem!

2017. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem a pénz ad szabadságot, hanem az a tudat, hogy önerőből meg tudod szerezni. De remélem, mindenki hirtelen "kőgazdag" lesz itt és nem nekem lesz igazam.
2017. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!