Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOOOS! Az OTP Bank Nyrt. Felé...

SOOOS! Az OTP Bank Nyrt. Felé a családiházunk elárverezésével a hiteltartozásunk megszűnt, kb fél éve! Ma végrehajtótól kaptam levelet, melyben tájékoztat, hogy letiltotta a fizetésemből a még meg nem térült végrehajtói költséget. Lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyok, 10 éven át nem ment el a házunk, sokadik árverés után tudtunk tőle megszabadulni, addig folyamatosan vonták a fizetésemből a végrehajtói költséget is. úgy nézett ki, az árveréssel vége a szörnyűségnek, hiszen az OTP Bank Nyrt megkapta a pénzét, és ő , mint végrehajtást kérő, a megkapott pénzből ki kellett hogy fizesse a végrehajtóját is.Erre föl, ma kapok egy levelet, melyben tájékoztatnak, hogy elküldték a Magyar Államkincstárhoz és a Munkáltatómhoz is a meg nem térült végrehajtói költség letiltását a kis fizetésemből. Teljesen odavagyok. Hogy lehetséges ez? Én nem kértem a saját házamra végrehajtást. Nem elég tragédia, hogy elvitték, még én fizessem ki a végrehajtói költséget. Tehetetlenségemben ölni tudnék. Mivel nem akarok börtönbe kerülni, várom a válaszokat, tudok-e eredményes lépéseket tenni, hogy visszakapjam a szerintem teljesen jogtalanul levont pénzemhez. Kérem, segítsetek!!!

#végrehajtóiköltség
2017. márc. 6. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az az egy biztos, hogy a végrehajtó költségét is az adós fizeti, nem a végrehajtást kérő. De anélkül, hogy tudnánk, mennyi volt a tartozás, és mennyiért kelt el a ház, ebből kinek mi lett kifizetve, nem lehet érdemben válaszolni, jogos-e ez a mostani letiltás.
2017. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és elszomorító választ. Mert ezek szerint, én gondolkozom tévesen. Tehát, a végrehajtói költséget is nekem kell fizetni. A jog, az emberiség legszemétebb alkotmánya. Nem elég a szerencsétlenül járt ember baja, nem elég, hogy elveszik mindenét, még a büntetést is ő fizesse, repdeső örömmel, hogy szegény végrehajtó ne halljon éhen Gyűlölöm a végrehajtókat. Az emberiség keselyűi. Akkor ne is álmodozzak beperelésről, hanem nyugodjak bele, hogy még egy nagyot rúgnak rajta. Minden jogász szemét. Nagy dumások, csűrik csavarják, körmönfont emberek.
2017. márc. 6. 20:27
 3/11 A kérdező kommentje:
ne haljon éhen...erre gondoltam, mielőtt beszólna valaki
2017. márc. 6. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Elhiszem, hogy nagy szarban vagy, de azért kicsit visszavehetnél ebből az áldozat szerepből is. Talánha annakidelyén nem ugrassz bele egy hitelbe észnélkül akkor nem jártál volna így. Utólag persze egyszerűbb a jogot, meg a bankot szídni, mintha kizárólag ők tehetnének mindenről te pedig semmiről.
2017. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Nyílván én is láncszem vagyok a történtekben. De ennek semmi köze a tényekhez, hogy a jog nagyon sok szemét törvényt tartalmaz. Ilyen pl, az is, ami velem most történik. Még én fizessek azért, mert folyamatosan valagba rúgtak. Azt a házat pénzzé tették. Aki kérte rá a végrehajtást, minimum, hogy az alkalmazottját, a végrehajtóját, kifizeti. Kifizeti, hogy felkutatta a póruljárt embert, lecsekkolta a munkahelyét, és életen át leszivja a fizetését. Ezt én még külön köszönjem meg, a maradék vhajtói járulék kifizetésével.A problémámtól teljesen független, hogy a jogi világ a szennyesláda mintaképe. Részemről lezártam a témát. A választ megkaptam, nincs jogom perelni. Mert jogos, az amúgy jogtalan eljárás
2017. márc. 6. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtó egy külsős cég, nem a bank "alkalmazotja".
2017. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd fordítva: ha kölcsön adnál valakinek, de az nem adna vissza a pénzt, mennyire tartanád korrektnek, hogy ha neked kellene saját zsebből fizetni a végrehajtást, hogy a saját, jogosan járó pénzedet visszakapd?
2017. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van.


A felelősség a Tied volt, amikor hitelt vettél fel.


Feltételezem, másképp gondolkodnál, ha Neked tartozna valaki és kénytelen lennél végrehajtást kérni rá, hogy megkapd a jogos jussod. A végrehajtó pedig nem dolgozik ingyen, mint ahogy Te sem.

2017. márc. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
???
2017. márc. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, vannak olyan törvényeink, amelyek nem az igazságosság szellemében íródtak, de ez a rendelkezés pont nem ilyen. Itt józan parasztésszel végiggondolva is az a helyzet, hogy a végrehajtást miattad kellett megindítani, ergo a felmerült költségeket is neked kell állnod. Ebben semmilyen igazságtalanság nincs, ez a lehető legkorrektebb eljárás.


(Nyilván az, hogy milyen díjjal dolgozik egy végrehajtó, nem feltétlenül korrekt. De ez már más kérdés. Ezt viszont lehetett előre is tudni, ezért is szokták minden forrásból azt javasolni, hogy a végrehajtást érdemes elkerülni.)

2017. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!