Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20 év múlva is ugyanúgy meg...

20 év múlva is ugyanúgy meg lehet élni lakáskiadásából, mint most?

Figyelt kérdés
Ha ma mondjuk valaki megkeres négy lakás bérbeadásából nettó 250-ezret, annak a jövőben sem kell aggódnia a megélhetése miatt? Az ezekből befolyó bevétel akkor is egy átlagon felüli fizetésnek fog számítani?

2017. márc. 11. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted? Majd 20 év múlva válaszolok a kérdésedre. Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni? Menj el a jósnőhöz esetleg
2017. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell hozzá nagy ész.

A mostani nettó 250 is emelkedni fog, mivel maga a pénz egyre kevesebbet ér.

Húsz év nem olyan sok, nem fog annyi új lakás épülni, hogy kb. semmit se érjen.

Az átlagon felüliség is meg fog maradni.


Azonban nettó 250 ezer, most sem egy hű de nagy jövedelem..., jónak jó, de közel sem olyan lélegzetelállító.

2017. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

van olyan aki 4 lakasbbol ennek sokszorosat is megkeresi ha nem hosszú hónapokra evekre dijkedvezményekkel adja bérbe csak jo helyen pl. órákra,napokra, akkor napi 15-20 ezer/ingatlant is realizálhat.


Nyilván azért egy lakást is sokféle -képpen ki lehet használni igazodva az igényekhez.Ez ezelőttis igy volt, szerintem később se fog sokban változni .

2017. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
81%
Ki tudja megmondani mi lesz 20 év múlva, ennyi idő alatt világháborúk dőltek el.
2017. márc. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik hazai bank vezetője szerint az ingatlan hitelezés, és kvázi az egész lakáspiac összeomlásától kb pont ennyi időre vagyunk.


A jelenlegi demográfiai folyamatok alapján sokkal kevesebb lakásra lesz szükség, ha csak nem történik valami gyökeres változás (hirtelen mindenki 3 gyereket csinál, vagy nagy arányú bevándorlás kezdődik).


Az összeomlás viszont nem lesz mindenhol egyforma, az urbanizáció a jelenlegi trendek szerint folytatódni fog, tehát a nagy(obb) városok továbbra is stagnálni/növekedni fognak, elszívva mindent maguk körül, így ott kevésbé várható zuhanás, de teljesen még ezek a helyek sem fogják tudni kihúzni magukat a trendek alól.

2017. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Sztem nem. Csak akkor ha valami extra jo lakasok extra jo helyen. 10 éve még bankbetéttel jobban jartal.most a lakaskiadas megy. De egyre több lakas épül a nép meg fogy. Mindenki sajatot akar és inkább hitelt fizet. Én 3 éve adok bérbe. 3 éve még (5.ker garzon) aznap ki tudtam adni és tómegek hívtak itt veszekedtek a lakáson, mindig 1 évre adom ki ekkor vettek egy lakást a bérlők valami külkerben, a következő bérlő már nem jótt olyan könnyen össze 2 hét alatt adtam ki. Most a 3. Éveben 1 hónapig volt üres a lakás és nem tolongtak. Havi 100 ért van kiadva 3 éve is ennyiert volt. Sokkal több lett a kiadó lakás
2017. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Talán ha nem váltogatnád évente a bérlőid (aminek eleve semmi értelme, főleg ha találsz egy rendes megbízhatót), akkor nem lenne egyre nehezebb kiadni a lakásodat.
2017. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak és kifejezetten fiatal diplomás kezdő gyermektelen dolgozó vagy esetleg egyik tagja még lehet egyetemista párnak adom ki. Tapasztalatból régen kiadtam másnak is...jöttek is a problémák.

De nem ez a lényeg hanem hogy tapasztalom mennyivel nehezebb kiadni nagyobb a kínálat. Nem panaszkodasbol írom hanem hogy szemléltessem hogy alakul a piac.

Baráti körben ugyanezt mondják. Egyik ismimnek az Őrsön van lakása és azzal a feltétellel maradt a bérlő hogy 10 ezerrel csókkentsék az árat. Lassú folyamat ez de már itt tartunk. Míg pár éve ő is bőszen válogathatott ( pedig neki nincsenek ilyen kritériumai mint nekem mert az egy örökölt atlag állapotu panellakas) míg az enyém egy fullosan berendezett tégla.

2017. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!