Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress DHL áfa és vám?

Aliexpress DHL áfa és vám?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Rendeltem az aliexpressről egy telefont amit dhl-el küldtek el és az eldaó 68$-árt írt a csomagra aki elvileg a "csak áfát kell fizetni" kategóriába tartozik de a valós értéke 216$-ár volt.Ha áfát kell fizetnem akkor azt a 68$-ra kell fizetni vagy elkérnek valamiféle bozonylatot/vagy kibontják a csomagot és a 216$-ra kell fizetnem(amire ugye már a vám is rájönne)?

2017. márc. 16. 20:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért csak gyorsan gépeltem, de remélem azért érthető.
2017. márc. 16. 20:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a vámon fennakad, akkor bekérik a számlát, és az után kell fizetned az áfát, szóval 216 dolcsi után
2017. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát az nem a legjobb :(

De ezekszerint nem is biztos hogy eggyáltalán "fennakad"?

Amúgy számlát azt úgy honnan szerezzek be mert ugye aliexpress.

2017. márc. 16. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy fennakad


a számlát nemtom, ebay esetében a paypalosat kérik


lehet banki bizonylat kell a tranzakcióról

2017. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De egyébként ha ajándékként adták fel akkor miből gondolják, hogy azért én pénzt adtam oké tudják, hogy biztos nem egy kínai barátom küldött nekem csak úgy egy telefont de attól még a csomagon az áll, hogy ajándék.
2017. márc. 17. 06:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel DHL postával kérted, így 100%, hogy kell fizetned! Ha sima china postaval jonne, akkor majdnem 100%,hogy nem kellene. Így viszont a 216$+a postakoltségre is ki kell fizetned az áfát, plusz 3500ft kezelési költség... bankszamlakivonattal kell igazolnod. Teljesen mindegy, hogy azt írjak rá ajándék, a vámosok nem hulyék...
2017. márc. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez igy van. en egy 30 euros hulye dront rendeltem a gyereknek Malajziabol, siman bekertek a rendelesi adatokat, a jatek leirasat, banki tranzakcios papirt, szoval mindent. mivel a 68 euro miatt siman befognak hivni AFA fizetesre, onnantol kezdve bukta, mert ki fog derulni mennyi a valos erteke. es a postakoltseget is hozzaszamoljak az értékhez.
2017. márc. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja bocs, nalad dollár, de a lenyegen nem valtoztat.
2017. márc. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú na mindegy
2017. márc. 17. 07:31
 10/10 anonim ***** válasza:
215 dolcsit még be kell szoroznod 4/3-al. Gondolom fizettél vagy 70 dollárt még. Ennyiért már itthon is kaptál volna.
2017. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!