Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért adnak a magyar pénzváltó...

Miért adnak a magyar pénzváltókban borzalmas állapotú dollárbankókat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben többször váltattam pénzváltónál forintot dollárra. Többnyire igen megviselt, rossz állapotú bankjegyeket kapok, nagy részük firkás, ázott, több helyen ragasztott, szennyezett stb. Tudom, hogy az amerikai dollárbankjegyek sosem évülnek el, néha egész régieket is kifogok, de az ilyen "tré" bankjegyeket nem lehetne kivonni a forgalomból? Érdekes, magyar forint sokkal többet jár a kezemben, de a pénzszámolók által néha ráfirkantott számon, vagy kisebb szakadásokon kívül nem nagyon láttam még sérült bankjegyet. (Egyszer kaptam egy magánjellegű adásvétel során egy 1000-est, ami majdnem ketté volt szakadva, attól amint lehet, meg is szabadultam.)

2017. márc. 20. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:
en az ilyen firkalt,gyurott dollart el sem fogadom mert Azsiaban es mas orszagokban nem fogjak elfogadni tolem
2017. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!