Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » OTP AMEX törlesztés hogyan?

OTP AMEX törlesztés hogyan?

Figyelt kérdés
A dolog technikai része érdekel. Ajánlottak egy amex hitelkártyát. Elfogadtam. Jó vagy nem jó ez relatív ebbe ne menjünk bele. Arra nyilván ügyelek hogy soha ne költsek többet mint amennyi fizetés a bankkártyámra érkezik. Tehát van 2 kártyám. Egy Master Card (erre jön a fizu) és egy American Express ezzel vásárolok. Ez lesz az első alkalom hogy törleszteném de nem igazán ismerem ki magam az OTP direkt weblapján. Próbálkoztam a hitelkártya szám megadásával történő fizetéssel de mivel az Aexnek nem 4x4 számjegyű a kártyaszáma a rublikákba nem tudtam beírni. Végül arra jutottam hogy a kártyához tartozik egy bankszámlaszám. Arról a bankszámláról ahová a fizetésem érkezik átutaltam (belföldi forint átutalás) az Amex kártyához tartozó bankszámlaszámra azt az összeget ami az Amex kártyánál tartozásként szerepel. A kedvezményezett neve a saját nevem ugyebár. Még nem utaltam soha semmit sehova ez az első. Még nem ment végbe a tranzakció. Gondolom majd holnap. De így jól csináltam? Így kell feltölteni a hitelkeretet? Mi van ha többet töltök rá? Ha nem a pontos tartozást írom be az utalás összegének hanem egy nagyobb összeget? Akkor azzal együtt nő a hitelkeret? Vagy az pénz elveszik?

2017. márc. 24. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Bankkártyára nem megy fizu, a számládra megy

A bankodnak van ügyfélszolgálata

2017. márc. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, a hitelszámládnak (amihez a kártya kapcsolódik) van egy számlaszáma, amire át tudod utalni a tartozásod. Ha túlfizetésed van, az természetesen nem veszik el, de nem is kamatozik, illetve van olyan bank, amelyik a visszatérítésedet csökkenti a túlfizetés miatt, kvázi büntetésként. Nem tudom, hogy az OTP ilyen-e. Annyi biztos, hogy a havi zárást követően pontosan annyit érdemes átutalni a hitelszámládra, amennyi a tartozásod. Az amex sajnos alapvetően nem jó, mert elég alacsony a visszatérítési plafon és minden költséged után (ha csak kártyadíjat és számlavezetési díjat feltételezünk) jó esetben kapsz kb 10-12 ezer forintot évente. Más hitelkártyával, ugyanannyi költéssel ez jóval több lehet. Persze, évente 10 ezer forint is talált pénz, ha ügyesen használod a kártyát, én csak azt mondom, hogy találhatnál többet is. (pl Erste Max) :)
2017. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!