Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rokkantsági ellátás az esetemben?

Rokkantsági ellátás az esetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve kezdődött a problémám. Arra lettem figyelmes, hogy egyre jobban fáj a hasam, egyre jobban szúr/mar, majd átsugárzik derék tájra és írtózatos fájdalmak közepette ájulós, hányingeres érzet, majd hányás kísérte. A lefolyási ideje kb. 3-4 óra volt.

Másnapra megmaradt a gyötrő szúró érzés, és még 3ad nap is alig bírtam kikelni az ágyból.

Mikor jobban lettem nem is sejtettem, hogy ez egy havi szinten visszajáró probléma lesz, annyi különbséggel, hogy egyre hosszabbak a szenvedéssel töltött idők, a lefolyási idő a múlt havi esetnél több, mint 7 óra hossza és a hányás is fokozódott.

Akkor az orvos azt javasolta, hogy zárjam ki az életemből a stressz faktorokat, így egy pár ilyen betegeskedő alkalom után úgy döntöttem, hogy otthagyom a munkahelyem és keresek másikat. (Folyamatosan idegeltek, kicsináltak)

Jelenlegi munkahelyemen majdnem 3 hónapja vagyok, próbaidőn.

Ez a 3. eset a 3 hónap alatt, hogy képtelen vagyok dolgozni menni. A főnököm közölte, hogy nem hajlandó tovább "tartani."

Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom mihez kezdjek?! :(

Az egyik volt kollégám mondta, hogy amíg nem tudnak velem mit kezdeni az orvosok, százalékoltassam le magam, így rokkantsági ellátást kaphatnék és nem maradnék egy forint nélkül. A kérdésem az volna, hogy ilyen jellegű problémával is kérvényezhető az ellátás? A háziorvosom gastritis-t állapított meg, ami önmagában annyit jelenthet egyeseknek, hogy jaj csak ennyi? De átélni havonta ugyanazt, amit átélek nem kívánom senkinek sem!

Alkalmazni meg így, hogy havi szinten legalább 5napot távol vagyok, nem hinném, hogy nagy sikerem lenne.

Valaki tudna segíteni?


2017. márc. 25. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A szakorvossal kell beszélgess erről, mivel Ő tudja leginkább Rajtad kívül, hogy ez a fajta betegség munkavégzés szempontjából milyen kieséssel jár.

Lehet, hogy egy hosszabb táppénzes állománnyal olyan szintre tudnak hozni, hogy később már nem lesz ekkora gondod belőle.

Véleményem szerint a leszázalékoláshoz ez kevés. Ennél betegebb embereket is dobtak vissza a munka világába a rokkantellátásból.

A szakorvossal, háziorvosoddal beszéld meg, hogy mi várható még, milyen módon tudnak "kikezelni" belőle.

2017. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem áll szándékomban így el tingli-tanglizni, szó sincs erről, meg nem hinném, hogy ebből az ellátásból lehet rázni a rongyot, szimplán csak "jobb, mint a semmi". Ezt csak az3rt írtam le, mert vannak rosszindulatú emberek és megelőztem a kiforgatást.....


De "szerencsére" ma hajnalban kiderült, mi is a probléma (vese probléma), úgyhogy úgy néz ki, hogy minden rendben lesz (hosszútávon). :)

2017. márc. 26. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Remek, jó egészséget a továbbiakban!
2017. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!