Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aranykészlet-fedezet és hamis...

Aranykészlet-fedezet és hamis pénz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Azt szokták mondani, hogy egy állam aranykészlet-fedezete határozza meg azt, hogy mennyi pénzt lehet előállítani, vagyis mennyire gazdag egy ország. Nem értem ezt. Például hol billenne ki ez a nagy mérleg, ha valakik elkezdenének pénzt hamisítani és tegyük fel nem buknának le, tehát a készpénz forgalomba kerülne. Ahol azzal fizetnének, ott ugye értéket tulajdonítanának annak. Pedig nincs fedezete aranyban. Mégis ellátná azt a szerepet, ammit egy legálisan előállított bankjegy. Vagy mégsem? Hogy is van ez? Amúgy nem pénzhamisításra készülök, csak ezt senki nem tudta eddig megválaszolni, mindenki az aranykészlet fedezetről hadovált.
2010. máj. 12. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Már régóta nincs arany fedezetű pénz.

Most a fedezet a pénzre a gazdaság jövőbeli teljesítménye. GDP fedezetű pénz addig működik amíg növekszik a gazdaság.

Ha elkezd visszaesni akkor baj van. Mint most.

2010. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A fedezetben akkor tévedtem. A lényeget még mindig nem értem. Ha a fedezet a gazdaság jövőbeni teljesítménye, akkor sem tudom, hogy hol bukna ki, ha hamis bankjegyek forognának a piacon. Nincs rá fedezet, de ezt senki nem tudná. Szóval?
2010. máj. 12. 18:33
 3/3 anonim válasza:
2010. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!