Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megbüntet az ellenőr és...

Ha megbüntet az ellenőr és nincs nálam semmi iart, mi történik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ilyen rossz, nyugalom, szabályos ember vagyok, viszont épp tegnap láttam, hogy a buszon valakinek lejárt az ideiglenes diákja. Pont le kellett szállnom, de érdekel, hogy mi a teendő, ha valaki azt mondja, nincsenek nála az iratai vagy ha valóban nincsenek. Mert akkor nem tudja megbüntetni az ellenőr, névnek bármi mást mondhat, címnek is.


Szóval mi a protokoll az ilyen esetekre?


2017. márc. 29. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha vannak vele közteresek, akkor visszatartanak, rendőrt hívnak, és cseszheted :D
2017. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A köztereseknek van joguk feltartani? Azaz korlátozhatnak a személyi szabadságomba ahogyan a rendőrök?
2017. márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy korlátozhatnak. Igazoltathatnak is. Hivatalos személyek... (sajnos)
2017. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:

Telefonál a legközelebbi köztérfelügyelőnek (ilyen csak a nagyobb megállóknál lesz, lehet hogy csak a végállomáson, tehát tovább kell utazni velük), aztán ott leszáll veled együtt (addig őriz téged), és az majd igazoltat.

Velem nem történt még ilyesmi, de ha jól tudom, bediktálod az adatokat és telefonon a központi adatbázissal egyeztetni tudja.


5-10 éve még elég volt az ellenőrnek bemondani az adataidat, de a rengeteg kamu személyazaonosság miatt megváltoztatták.


Ha továbbra is hamis adatokat adsz meg, elvileg rendőrt hívhat, bevihet/hazakísérhet, amíg nem igazolod magad? Itt már nem tudom meddig terjed a közterületes hatásköre.

De megjegyzem, ha nagystílű bnöző vagy, úgyis elejét veszed az egésznek azzal, hogy (az ellenőrt átléped és) korábban leszállsz 10ből 9szer.

2017. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!