Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi által bértámogatott...

Munkaügyi által bértámogatott állást fel lehet mondani kötelezettségek nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy megkaptam a bértámogatást, de szeptembertől megyek iskolába. Mi kiszámoltuk, hogy 3+1,5 hónapost kérve minden rendben lesz. Viszont még utána maradnom kellene 1 hónapot (szeptember 15ig) és ha jól tudom, szeptember 1. vagy a 2. hetében kell beíratkoznom majd egyetemre.

Ilyen esetben ha felmondok szeptember elején, akkor a munkaügyi megbüntethet/behajthat rajtam pénzt? Mert csak az első 3 hónap támogatott, a maradék 2,5 pedig a munkáltató által lenne fizetve. A munkáltatom azt mondta, hogy a munkaügyiben nehogy rákérdezek, mert sokan harcolnak az ilyen támogatásért és most ne kavarjak, ha már megkaptuk.



#felmondás #munkaügy #bertámogatás
2017. márc. 30. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kicsit szerintem belekavarodtál a dologba.


Ha 3 +1,5 hónap akkor 3 hónap az, amit a foglalkoztatási osztály támogat és a munkáltatódnak van egy 1,5 hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettsége. (nem 2,5 hónap :) )

Mivel a továbbfoglalkoztatási kötelezettség az általában a támogatási időszak felével szokott megegyezni.


Te igazából gond nélkül felmondhatsz azonnali hatályú felmondással és akkor másnap már akár kezdheted is az egyetemet. Ha rendes felmondással mondasz fel akkor kell még 30 napot a munkáltatódnál lenni (nem lehet eltekinteni a felétől vagy az egésztől se, mert akkor az közös megegyezés lenne).

Mivel ez egy 4,5 hónapos időszak ezért a támogatás több mint a felének el kell telnie, hogy sikeresként el lehessen könyvelni, tehát ha 2,5 hónapot, meg még egy kicsit dolgozol, akkor sikeresként lehet értékelni, így ha nem töltöd ki a teljes időszakot, akkor sincs belőle probléma.

2017. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt az előbb kihagytam, hogy tőled amúgy se lehetne visszakövetelni a támogatást, mert nem te kapod közvetlenül, mint pl. egy képzés esetében.

A munkáltatótól pedig csak abban az esetben, ha ő volt az aki felmondott neked és nem tudta megindokolni, hogy miért. Pl. nem jelentél meg a munkahelyeden, olyan állapotban jelentél meg, hogy nem voltál képes munkavégzésre, stb.


Egyszer majd még be kell menned programzárásra a foglalkoztatási osztályra és utána lezárul a program részvételed és nyugodtan folytathatod a tanulmányaidat. Majd jelezd az ügyintézőnek, h (gondolom nappali tagozatos) tanuló lettél, illetve a megállapodásban vállalt adatszolgáltatási kötelezettségednek is eleget kell majd tenned. pl. a programzárást követő 180. napi kérdőívre vagy telefonhívásra vagy e-mailre válaszolsz.

2017. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2017. márc. 30. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!