Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nyitvatartás fogalma pontosa...

Steve5 kérdése:

A nyitvatartás fogalma pontosan mit jelent egy fodrászat esetén? Addig lehet bemenni vagy addig kell végezni?

Figyelt kérdés

Elsősorban jogszabályi definiciót keresek (eddig hiába kerestem), de étdekelnek a vélemények is!


A fodrászatot emeltem ki, mert ott ha bemegy az ember, akkor szükségszerűen ott is marad egy ideig. De a kérdés általános érvényű.



2017. ápr. 3. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:

(Fodrász vagyok) Minden üzletben a nyitvatartási időpontot be kell tartani.Tehát ha ki van írva,hogy 8 órakor nyitok akkor nem eshetek be fél 9- kor.A zárásra is ugyanez vonatkozik.

Nyilván előfordul, hogy egy vendég zárás előtt jelenik meg.Ilyenkor persze mérlegelünk és a legtöbb esetben elvállaljuk, hiszen vállalkozók vagyunk.A megjelölt időpontban a zárva táblát kitesszük, és úgy fejezzük be az utolsó vendéget így nem büntethetnek meg egy ellenőrzéskor.

2017. ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na igen, de tartózkodhat vendég az üzletben zárás után, úgy, hogy már a zárva tábla is kint van? (nem kötekedésből, csak ez a téma engem is érdekel) Tehát ha pont az ellenőr állít be 15 perccel zárás előtt és még elvállalod, akkor nem büntet meg?
2017. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem idézném az ördögöt, de lekopogom még soha nem ellenőríztek.Én így csinaltam eddig ahogy fentebb írtam.

Ha csak az orvosi rendelőket nézzük ahol sokszor előfordul,hogy az utolsó beteg tb kártyáját beszedik fél órával a rendelési idő vége előtt és mégsem végez az orvos pontosan,hiszen képtelenség percre kiszámolni, hogy mennyi időt vesz igénybe a betegegek problémája, így azt gondolom ennyi rugalmassàg megengedhető ha a tábla kikerül az adott időpontban.

Szerintem a lényeg, hogy elkezdődjön a nyitvatartási idő alatt a frizura készítése.

2017. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én is azt gondolom, hogy a nyitvatartás = ameddig be lehet menni. Enélkül a nyitvatartási idő egy szubjektív, nem egzakt és kiszámítható fogalom volna.


De vajon létezik-e törvényi definiciója? Olyat találtam ami a nyitvatartásról általában beszél, de olyat nem ami pontos útmutatást ad. Hozzám hasonlóan Ti is a józan paraszti ész mentén következtettetek. De vajon tényleg így van? (Vagyis így kellene lennie?)

2017. ápr. 4. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!