Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legkönnyebben...

Hogyan lehet legkönnyebben biztosítani, hogy mindig megfelelő készpénz legyen nálam?

Figyelt kérdés
Sok helyen mai napig nem lehet kártyával fizetni, ezért a készpénz jelenthet megoldást, de nem egyszerű megoldani, hogy mindig megfelelő legyen nálam. És nem azért, mert húde sok pénzem lenne, hanem mert például felveszel 60ezret, az automata kilök 3 húszezrest és csókolom. Ezzel fizetnél aztán elküld melegebb éghajlatra a buszsofőr, a sarki hírlapos, főleg nyitáskor szinte mindenki. Ha van pénzed sem tudsz venni semmit. Illetve a másik dolog, hogy ha csak azért vásárolsz valamit hogy váltsd a pénzed, ez pazarlás is. Van erre értelmes módszer azon túl, hogy mindig szaladgálni kelljen a bankfiókba, hogy "40 ezer forintot szeretnék 2ezres címletekben"? A Vegyél le 31ezret meg hasonlókkal nem igazán vagyok beljebb. (1ezer +10 +20, na bumm, 3 címletben kiköpi az ATM)

2017. ápr. 10. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
akkor vegyél le 29 ezret, vagy 59 ezret es bummm beljebb leszel..
2017. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a Sparban nyitáskor se problémáztak, hogy 20 ezressel fizettem egy zsebkendőt, egy papírtörlőt, egy kenyeret és 2 ásványvizet.
2017. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én azt csinálom, hogy kiveszek úgy, ahogy az első írja, mondjuk 39000-et vagy 59000-et.

Multikban bármivel tudsz fizetni, elmész az Aldiba/Lidlbe/Tesco-ba, bevásárolsz hétvégére 8-10ezerért, már fel is válthatod a húszast. Nem egy rakétatudomány... aki meg nem fogadja el, annál ne vásárolj.

2017. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Van egy-két automata, ahol lehet választani, pl. 10 darab ezres, 4 darab 5 ezres (1 címletből max 10-et lehet). Ha nem ilyen, akkor pl. 39 ezret veszek fel, a 20 ezressel pedig valamelyik szupermarketben fizetek egyszer, majd a visszajáróból busz, meg hasonlók.


Sajnos így is sok a macera, az lenne az igazi, ha mindenütt lehetne kártyával, vagy Volán esetén is lenne online jegyvásárlás.

2017. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

"Van erre értelmes módszer azon túl, hogy mindig szaladgálni kelljen a bankfiókba, hogy "40 ezer forintot szeretnék 2ezres címletekben"?"


Váltsál be 400 ezret 2 ezres címletekbe így csak évente 1x kell.

2017. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Erre az is megoldás lehet, hogy nem jársz olyan helyekre, ahol nem lehet kártyával fizetni. Én sem járok már, meguntam a készpénzzel szarakodást. Lehúzom a kártyát és kész. Egyetlen hely van csak, ahova készpénzzel megyek, egy közeli pékség, de ott csak 200 forintért veszek kenyeret.
2017. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Erste automata, címlet kiválasztása. Igaz, egy címlet maximalizálva van (nem tudom pontosan mennyiben, talán 10 darab/címlet). Egy kivétel tehát

10*1000+10*2000+10*5000=80.000 és ez havi kétszer.

Csak EGY címletből nem lehet többet kivenni, egyszerre kivehetsz úgy, ahogy írtam, tapasztalat. Csak a 10ben nem vagyok egész biztos, lehet csak 8. (De tuti nem 1-2 darab). Hátha valaki okos majd megmondja. Vagy próbáld ki.

2017. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

6:

Én szándékosan kerülöm a helyeket, ahol csak kp-val lehet fizetni, de így is akad olyan, amit nem tudok megkerülni. Pl. Volán buszok, látványpékségek, munkahelyemen automaták, ritkán vásárolt termékeket áruló kisboltok, stb., stb. Épp az a legnehezebb, hogy 30-ból 1 alkalommal kellene kp, és abból viszont épp kis címlet.

2017. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!