Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem kaptam meg a márciusi...

Nem kaptam meg a márciusi bérem, mert nem mutattam be időben az érvényesített diákigazolványom. Szabályosan járt el a diákszövetkezet?

Figyelt kérdés
írt a kapcsolattartó még márciusban, hogy mutassuk be, máskülönben nem kapunk fizetést, és én nem vettem észre, hogy nem sikerült kézbesíteni az e-mailt a szkennelt diákommal. És mivel 10-e van és nem kaptam még meg a fizut, arra gondoltam ez állhat a háttérben, ami azért gyanús mert március 31-ig érvényes volt az előző félévre vonatkozó matrica. Persze lehet más oka is...

2017. ápr. 10. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd be és akkor megkapod a béred (ha még diák vagy). Olyan nincs, hogy zsebre teszik.
2017. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
természetesen nem nyúlják le, hanem nem fizetik ki, amíg be nem mutatom. a kérdés arra irányul, csinálhatnak-e ilyet úgy, hogy a márciusi hónapban még a régi diákig. érvényes volt.
2017. ápr. 10. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy szabályos-e, de minden esetre fura.


A bérek kifizetését törvény szabályozza, másként a munkáltató nem dönthet.

Valószínűleg az van a dologban, hogy ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor mások az adózási, járulékozási szabályok. Ez a diákoknak nyújt kedvezményt, tehát logikus, hogy akkor csak diák élhessen vele, más nem. Arra szolgál a diákigazolvány, hogy ezt igazold vele. Szerintem itt csak erről lehet szó (paráznak a számfejtés miatt), de ezt azért másképp is megoldhatná a szövetkezet, nem ilyen módon...

2017. ápr. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ilyet nem csinálhatnak, mivel akkor is meg kéne kapnod a márciusi béred, ha április 1-től már egyáltalán nem is lenne érvényes diákigazolványod (mert mondjuk nem vagy többé diák). Esetleg akkor lenne érhető a szövetkezet eljárása, ha egész áprilisban sem mutatnád be az igazolványt, és májusban nem utalnák a béred.
2017. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!