Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen szankciókra számíthatok...

Milyen szankciókra számíthatok, ha elhallgattam a betegségemet?

Figyelt kérdés

Néhány éve dolgozom az adott munkahelyen, 15 éve krónikus mozgásszervi megbetegedésem van. Ezt nem mondtam el az orvosi vizsgálaton, nem tartottam fontosnak, évi 2-3 kezeléssel rendben tudtam tartani, munkámban nem akadályozott korábban sem.

Most azonban történt egy baleset, ami következtében előtérbe került a betegségem. A főnököm azt forszírozza, hogy talán pont a betegség MIATT történt a baleset, viszont az üzemorvos csak a kezét tárja szét, hogy ő nem tudott róla, ha tudott volna, akkor korlátozásokkal adja csak meg az alkalmasságot.

A cég munkavédelmise szerint simán üzemi balesetről van szó, de azt nem tudja megmondani, hogy milyen jellegű számonkéréssel számolhatok azért, hogy az üzemorvos felé nem jeleztem az állapotomat.


Kérlek segítsetek, mire számíthatok?

Már azon gondolkodom, hogy megkérem a főnökömet, hogy hagyjuk a fnébe az egészet, elmegyek sima táppénzre.



2017. ápr. 12. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül amit a főnköd gondol, _szerinted_ van ok-okozati összefüggés a baleset és a betegséged között? Próbáld reálisan felmérni ezt; ha nincs akkor ne hagyd magad, ha van akkor inkább maradj a sima táppénznél.
2017. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van összefüggés közöttük sajnos. Porckorongsérves vagyok, és megemeltem magam, lumbágóm lett. A balesetvédelmis azt mondja, hogy mivel a munkaeszköz súlya okozta (árurakodás), így munkabaleset, a főnököm meg azt, hogy ha nem lett volna gerincsérvem, most nem lenne lumbágóm.


A balesetvizsgálat során fel fogják keresni az üzemorvost is, és ott azonnal ki fog derülni, hogy nem jeleztem a gerincproblémámat :( De tényleg, ezerszer emeltem már ennél nagyobb súlyokat is, sosem volt még így gondom vele.

2017. ápr. 12. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább hallgass, és menj sima táppénzre. Ha ezt elmondod az üzemorvosnak akkor valszeg nem engednek nehezet emelni, tehát nem történik meg a baleset.
2017. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm.

Már csak az a kérdés, hogy van-e valamiféle szankció amiatt, hogy nem tuott róla az üzemorvos?

2017. ápr. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!