Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok eladni olyan...

Hogyan tudok eladni olyan dolgokat amik nekem már nem kellenek?

Figyelt kérdés

Vannak olyan tárgyaim pl könyvek, amik nekem nem kellenek és teljesen jó állapotba vannak. Ezeket hogyan tudnám eladni? NEM neten akarom eladni hanem vmilyen piacon vagy ilyen helyen. Milyen piacon tudnék árulni és ez hogy működik?

A válaszokat előre köszönöm. Bocsi ha értelmetlenül tettem fel a kérdést.



2017. ápr. 16. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges piacra kimenni könyvekkel, mert szerintem szinte senki nem megy olyan szándékkal piacra, hogy könyvet vegyen, így csak nézelődőid lennének, plusz szerintem kell fizetni valamennyi összeget is, hogy piacon árulhass. Így lehet, hogy csak rengeteg időd menne el rá és még mínuszban is lennél.

Az ingóság, így pl. a könyvek, értékesítése 200 ezer Ft jövedelemig adómentes. Jövedelem=bevétel-ráfordítás vagy bevételx25%, akkor függően, hogy tudod-e igazolni mennyiért vetted a könyveket. Ha tudod, akkor jövedelem=bevétel-költség ahol jövedelem=könyv eladási ára-megszerzési ára. Ha nem tudod, akkor amennyiért eladod, annak a 25%-a a jövedelem. Ha ez a jövedelem összevontan max. 200 ezer Ft, akkor nem kell adózni, ha több, mint 200 ezer Ft, akkor a 200 ezer Ft-on felüli részre 15% SZJA-t kell fizetni.

2017. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*200 ezer jövedelemig illetve 600 ezer bevételig adómentes
2017. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!