Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Buncselekménynek számit, ha...

Buncselekménynek számit, ha másnak adja ki magát valaki és ugy jut adatokhoz hozzá?

Figyelt kérdés

Ilyen esetben, ha valaki másnak adja ki magát (pl. csak egy érdeklődő ember vagyok, vagy kifejezett véget is említ) és úgy szerez valaki telefonon információt, az buncselekménynek minosul? Nem személyes adatokat (pl. munkahely, munkahelyi elérhetőség amik lehetnek nyilvánosak, de jelen esetben nincsenek sehol publikálva).

Illetve: kényszerítheti erre a munkahelye a dolgozót, és ilyen esetben ha ez buncselekmény, kit terhel a felelosség?



2017. ápr. 19. 11:34
 1/3 A kérdező kommentje:

* kifejezett céget


Elnézést az ékezetek hiányáért, nem magyar billentyűzetről írok!

2017. ápr. 19. 11:37
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal annak számít.
2017. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Milyen jogszabály vonatkozik erre azt esetleg tudod? Legközelebbinek találtam a csalást, mint Btk tétel, de nem tudom ez annak minősül-e.
2017. ápr. 20. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!