Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha pár próbanap után úgy...

Ha pár próbanap után úgy döntöttem, hogy nem vállalom a munkát akkor személyesen közöljem?

Figyelt kérdés
3 napja dolgozok egy helyen és 5 nap a próba. Elvileg felvennének de már nem akarok itt dolgozni mivel kaptam egy jobb lehetőséget. Most bemenjek reggel ezért, hogy közöljem vagy irjak egy emailt?
2017. ápr. 26. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
én biztos nem kelnék fel azért, közlöd majd délután, de a pénzt kifizették ugye?
2017. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem kaptam pénzt, mivel az elején tetszett a dolog ezért gondoltam kibirom ezt a pár napot. a próbanap nem is létező dolog a törvénykönyvben igy számoltam vele hogy nem lesz ez kifizetve
2017. ápr. 26. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
3 nap után? Biztos nem mennék be. Írsz egy emailt a főnöknek és kész.
2017. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így, szó szerint, mármint jogi nyelven valóban nincs "próbanap". Attól függetlenül lehet tartani próbanapot, amin kipróbálják, hogy dolgozol, csak a munkáltatónak kell választania egy jogviszony formát, amiben szerződést köt veled ezekre a napokra. Nyilvánvalóan ilyenkor is jár pénz. 5 napra meg már főleg nem jó dolog beleugrani ingyen próbanapokba, hiszen az már 1 heti munka, minimálbérben is ez bruttó ~30 ezer forint, nem valami aprópénz. Ja, és persze a cégnek zsírosan megéri, mert akár minden hétre tud találni egy balekot, aki ingyen dolgozik neki, aztán így minimális lesz a bérköltsége.
2017. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah ha meg nem kaptál érte pénzt, akkor meg majd felhívod h nem mész, nehogy emiatt bemenj, majd hívnak téged ha hiányzol
2017. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
próbanap XD XD
2017. ápr. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!