Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Részmunkaidő helyett teljes...

Részmunkaidő helyett teljes munkaidő? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés
Vállalkozóként dolgozom azonban mellette van szabadidőm ezért gondoltam másodállást vállalok. Direkt részmunkaidős melókat kerestem hogy legyen időm. Találtam is azonban jelezték az elején, hogy legyen inkább 8 óra per nap. Nehezen de belementem igy legalább kevesebbet kell adóznom mivel másodállásban mehet a vállalkozás. Aztán kitaláltam, hogy legyen inkább napi 8 és fél vagy 9 óra munka. Erre kiakadtam és ott hagytam a helyet. Kicsit rosszul érzem magam mert a munkakör jó volt és eléggé hátba támadtak úgy érzem. Egymás idejét pazaroltuk ezzel.
2017. ápr. 27. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokan tolják a vállalkozást másodállásban, de akár azt is csinálhattad volna, hogy számlaadással alvállalkozásban dolgozol nekik.
2017. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most nem igazán értem a problémát: a napi 8 órába belementél, a 8 és félnél meg kiakadtál? Azért nem értem, mert a legtöbb helyen 8 és fél óra a munkaidő - mert az ebédidő fél óra.

Miért nem próbáltad inkább megbeszélni velük, hogy Neked van egy vállalkozásod és már így is kevés időd marad rá, stb. Neked ez így nem jó, nem ezt beszéltétek meg, stb.

Ha meg emellett is tudnád csinálni a vállalkozást, akkor főleg nem értem.

Nem tudom, milyen adózásban vagy, de ha főállásból lettél mellékfoglalkozású mondjuk KATA-s ként, akkor 25 ezer ft különbség van az adózásban - az azért elég jelentős... (plusz még ugye a főállásos jövedelmed)

2017. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!