Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért drágább a Magyar Posta...

Miért drágább a Magyar Posta nagyságrendekkel külföldi társainál?

Figyelt kérdés

Elsősorban a külföldi csomagküldésre gondolok. Amerikából, vagy Kínából egy 2 dekás csomag 2-4 USD költséggel ideér, ugyanez vissza Magyarországról 12ezer forint körül van biztosítások nélkül. Ez elég nagy különbség, nem pár 100 forintos tétel. Elsősorban egy jövőben megvásárolandó termék külföldi garanciáztatása miatt érdekelne.

Itt ti is leellenőrizhetitek [link]


2010. máj. 15. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiért pl. a BKV és más társaságok is. Mert kell zsebre is tenni. Itt már csak így működik.
2010. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát azért egy BKV jegy nem sokkal drágább mint külföldön egy jegy, sőt.. Valami indok csak kell, hogy legyen rá. Ha tegyük fel drágul a benzin azt is megindokolják, még ha néha felesleges áremelésnek tűnik is, és le lehet szépen vezetni, mi mennyi egy liter üzemanyagban.

Nem vitatkozom, tény hogy lopnak, de nem direkt módon az árakból, hanem közvetett pénzekből. Ennek a jelentős árkülönbségnek kell legyen egy miértje.

2010. máj. 15. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is foglalkozok ebay-es csomagküldéssel. Szeretném növelni a magyar exportot, de ezek a hülyék miatt nincs versenylehetőségem sem. És tudod mi a vicces, hogy a posták között átalányba megy a levél kézbesítés, tehát a magyar postának nem kell fizetnie a külföldinek semmit, ha átküld egy levelet. Lenyúlja a lóvét ennyi.
2010. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyász... :/
2010. máj. 15. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Én angliából hozattam cd-t, és a posta csupán 2,5Font kb. 700forint volt.
2010. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
legalább a kérdést olvasd el milőtt válaszolsz
2010. máj. 17. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!