Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az 1/2 tulajdoni hányadú...

Az 1/2 tulajdoni hányadú ingatlanon hogyan működik a végrehajtás?

Figyelt kérdés

Magánszemélyek közötti​végrehajtásról van szó. Mire lehet számítani?

Köszönöm!



2017. máj. 16. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy magánszemélyek közötti végrehajtás? Olyan nincs... Végrehajtás csak hivatalos szerv által történhet.

Olyan nincs, hogy én odamegyek mindenféle hivatalos szerv által kiadott papír nélkül és csak úgy végrehajtok.

2017. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mivel folyamatban lévő ügyről van szó, továbbá a személyiségi jogok megsértése nélkül nem magyarázható, így a válaszom röviden: én vagyok a végrehajtást kérő. Bírósági pereskedés során megállapítást nyert a végrehajtás érvénye. Bírósági határozatom van róla, hogy xxx összeg behajtására (természetesen végrehajtón keresztül) jogosult vagyok....

Mire számíthatok??

2017. máj. 16. 08:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint 1/1 tulajdoni hányadún, csak kisebb az esély arra, hogy sikerül értékesíteni. De lehet, hogy a másik tulaj megvásárolja az adós részét.


Személyiségi jogokat nem sért, ha elmagyarázod a feltett kérdést, mert magánszemélyek közötti végrehajtás tényleg nem létezik.


Máskor azt írd, hogy Te vagy a végrehajtást kérő... és akkor egyértelmű mindenkinek.

2017. máj. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra számíthatsz, hogy a végrehajtó kéri tőled a munkadíját+ költségátalányt+készkiadás összköltségének megelőlegezését.

Ha a végrehajtandó ingatlan egyébként nem terhelt mondjuk banki vagy nav vagy egyéb magánszemély igényét megelőző zálogjoggal, akkor van esély, hogy a követelésed megfizetik, de ha már amúgy is full el van adósodva mindenféle banknak, akkor a végrehajtó csak farmolni fog téged mindenféle költségekért, pl. 10-15 ezer ft-ért küldözget felszólító leveleket. Végrehajtókkal vigyázni kell, mert a végrehajtást kérőket is fejik folyamatosan.

2017. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Bírósági határozatom van róla, hogy xxx összeg behajtására (természetesen végrehajtón keresztül) jogosult vagyok.... "


A végrehajtó először megpróbálja a behajtandó összeget fizetésből letiltatni, számlát inkasszózni, stb és ha ezek sikertelenek, akkor következik az ingóságok lefoglalása (esetleg autó) és csak legvégső esetben az ingatlan esetleges árverezése. Az ingatlan árverezésénél a másik tulajdonosnak elővételi joga van - ha akarja, megveszi azt a részt, amit árvereznek, s a végrehajtó ebből kifizet Téged + a saját munkadíját

2017. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Végrehajtási eljárás során KÖTELEZŐ SORREND NINCS!

Akár egyszerre inkasszálhat, bért tilthat, foglalhat gépjárművet, ingóságot, ingatlant. Végrehajtó dönti el, hogy milyen módon hajtja be a tartozást. Maximum akkor, ha belátható időn belül megtérül a tartozás bérletiltásból is, a lefoglalt vagyontárgyak értékesítésével vár.

2017. máj. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os, egyáltalán nem mondtam, hogy kötelező sorrend van - csak azt írtam, hogy először a legkönnyebben elérhető készpénzt próbálja elérni, behajtani - Nem kell mindjárt kiabálni velem :-) (1, 5-ös vagyok)


Tekintettel arra, hogy a kérdező felénk se nézett még, ezért nem tudjuk, mekkora a behajtandó összeg. Nem életszerű, hogy ha pl. 100 ezer ft tartozásról van szó, akkor rögtön lakást árverez - bár előfordulhat akár az is... (de normális esetben más módon próbálja először behajtani)

No, ezért írtam, amit írtam... :-)

2017. máj. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az adós tulajdonában nincs semmilyen ingóság, sem pénzintézetnél vezetett számla, sem bejelentett munkahely. Jelenleg ezzel, az 1/2 tulajdoni hányadú ingatlannal rendelkezik.

Sajnos a behajtandó összeg feltehetően több, mint az egész ingatlan értéke, így egyelőre nem fűzök hozzá vérmes reményeket.

Köszönöm!

2017. máj. 18. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!


Nem tudom, hogy miért sértődik meg mindenki rögtön, ha valaki kiegészítő, vagy javító választ ír a kérdezőnek.


Nem mondtad, de a leírásod alapján joggal következtetünk erre:

"fizetésből letiltatni, számlát inkasszózni, stb és ha ezek sikertelenek, akkor következik az ingóságok lefoglalás"


Csak ezt "javítottam", hogy ne téves információt vonjon le belőle valaki.


100 ezer forintért is árvereznek el ingatlant (csak szólók), egyébként pedig az ingatlanra bejegyzett jog nem azt jelenti, hogy rögtön értékesítik. Attól, hogy végrehajtási jogot jegyeztetnek be rá, még nem biztos, hogy valaha értékesítésre kerül egyáltalán. Jelzálogjog alapján pedig sehogyan sem, stb.


Egy 300 milliós tartozásnál például mindegy, hogy havonta 1 millió befolyik rá, vagy sem, ha van ingatlan, vagy bármi más, az biztosan árverésre kerül.

A végrehajtásnak az a lényege, hogy reális időn belül a tartozás megtérüljön, és minél nagyobb mértékben. Ez alapján dönt a végrehajtó, hogy éppen mit cselekszik ez ügyben, tehát egyforma eset nincs! Reális időt általában 6-12 hónapban szokták meghatározni. Tehát minden relatív... :)

2017. máj. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, én sem számítok gyors ügymenetre. Mondta a végrehajtó, hogy az adós minden tulajdonára egyidejűleg ráteszi a végrehajtást és, ha valami célt ér, mentesül a többi. Csakhogy más nincs, és nem gondoltam volna, hogy 1/2 tulajdonjogú ingatlant is árverezés alá bocsátanak.

Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 19. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!