Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalok, megvan már hogy...

Fiatalok, megvan már hogy hogyan fogtok lakást venni vagy mentek az utcára?

Figyelt kérdés
Mi a nagy terv? Honnan szedtek össze 22 éves korotokra a 0 ról 15-20 milliót hogy még gyereket is vállalhas, amikor az egyetem 25 éves korodig tart és normális munkából egy szobát tudsz bérelni? Budapest
2017. máj. 22. 23:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
73%

"Nyugdíjból majd? Gyerekkel albérletbe? Magánélet? Háziállat? Nyaraláskor is fizetnetek kell az albérlet árát."


Albérletben lakom, van magánéletem, háziállatom. A tulaj kétszáz kilométerre lakik, befizetem a számlájára a bérleti díjat és kész. Jó, ha évente 3-4-szer erre vetődik, akkor se úgy jön, hogy ne egyeztetne velem előre telefonon. Gyereket egyelőre nem tervezünk a párommal, de nem hiszem, hogy kitenne a tulaj, ha meglátná, hogy nő a hasam. Örül, hogy van egy bérlője, aki rendesen fizet.


Az nem tudom, miért olyan felháborító számodra, hogy nyaraláskor is fizess bérleti díjat, a nyaralás magánügy. Attól, hogy te nem alszol ott, a tulaj nem költözik vissza a lakásba, nem tesz mást se bele, ugyanúgy a rendelkezésedre áll a lakás, ha a nyaralást valamiért meg kéne szakítani és a cuccaid is biztonságban vannak benne.


A nyugdíjamon nem agyalok, az nekem nem lesz, vagy csak nagyon minimális. De amikor már nem dolgozom, nem lesz fontos a városban élnem. Talán lesz valamennyi örökségem és megtakarításom is addigra, meg a páromnak is, és tudunk venni vidéken egy házat, ahol lesz kiskertünk, állatokat tarthatunk, valahogy remélhetőleg elleszünk és nem halunk éhen.


Amúgy édesanyám is 39 éves volt, mire a nagyszerű kommunista rendszerben kiutaltak neki egy tanácsi lakást. Azelőtt albérletben volt apámmal, én ott születtem. Mikor pedig elváltak, visszament velem a nagymamámhoz. Valahogy mégis felnőttem.

2017. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

,,Az nem tudom, miért olyan felháborító számodra, hogy nyaraláskor is fizess bérleti díjat, a nyaralás magánügy"

Szerintem az a baja, hogy nem telik neki albérletre. Kb. hetente egyszer találkozok az egyik kérdésével, mindig az a lényege a kérdésének, hogy az albérlet rossz és hülye az, aki albérletben lakik. Az írási stíluásból elég könnyen felismerhető.

2017. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy létezik, hogy az emberek nem örökölnek?

Én örököltem és a környezetemből más is örökölt.


A nagyszülők - sajnos! - általában nem élnek 90-100 éves korukig. Ott a lakásuk/házuk és el lehet adni, pénzt elosztani gyerekek között, ki elehet adni, pénzt félretenni, lakást/házat egy az egyben oda lehet adni.

A 65-80 évesen elhunyt nagyszülők lakásaiból mi lesz?

2017. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Jogosan mondod az öröklést de mégsincs minden esetben igazad. Gondolj bele hány gyereket vállaltak régen. Dédnagymamám szülei piszok gazdagok voltak sok földel. Dehát ki tudjamár milyen sokan is voltak testvérek dédnagymamámék. Aztán neki csak két gyereke volt . Apai nagymamámnak csak egy . Apám . Így maradt a nagy földbirtokból 10 HEktár. Amit majd kettéosztunk a bátyámmal. Ha eladom a mai főld árakon 5-7 milla jut nekem. És örüljek hogy apám egyke volt mert mi maradt volna , semmi? Anyai nagyszüleimtől semmi nem jut a ház el lett adva a pénz szétosztva mert anyámék 6 an voltak testvérek.Apai nagyszüleim házához toldottak apámék tehát végül is így egy ingatlan van a szüleimé. Ha apámnak lenne egy két testvére a házból se jutna semmi. Tehát nem olyan egyszerű ez. Én öröklök majd 5 hektár földet és egy fél házat. Soknak nem jut fele ennyi se. Csak a civakodás az örökségen
2017. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Milyen nincs pénzem apbérlere:::::::????? neked honnan van amikor egy normális panelcellagarzonlyuk egy átlagbérbe kerül rezsivel a 8. ker ben?


vagy a lakosság 50+% a legyen doktor és programozó? Ez olyan mint hogy azt várják el a brit palotában hogy ott senki ne haljon meg.

2017. máj. 23. 19:58
 26/32 A kérdező kommentje:
Aki örökölni akar az gondolkodjon el hogy 50 éves lesz mire elhunynak szülei, addig otthon fogsz lakni?
2017. máj. 23. 20:02
 27/32 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz te életképtelen? :D

Milyen átlágbér? :D

Ha ekkora lúzer vagy, nem kell Pesten jampiskodni.

2017. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"egyetem 25 éves korodig tart"


Az, anyád tart 25 éves korodig :D

Te akarsz külföldre menni? :D

2017. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Tudod mi a baj a hozzád hasonlókkal? Állandóan nyavalyogtok, hogy nektek miért nincs ez meg az. Miért nem tesztek érte valamit? Én is akartam saját lakást, elmentem külföldre dolgozni, sok mindenről lemondtam, 5,5 év alatt vettem itthon egy tehermentes lakást. Nem sírtam, meg írogattam kérdéseket erről, hanem tettem a dolgom. Te és a hozzád hasonlók miért nem teszik? Miért akartok mindent készen kapni?
2017. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jól van Baláőzska, most is sikeresen kiírtál egy értelmetlen kérdést.

Aki nem vágná: Balázska egy hisztis kisgyerek, aki állandóan a budapesti albérletek árai miatt sír itt a gyakori kérdéseken és próbálja lejáratni az egész albérletben élést, mert neki nem telik albérletre.

2017. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!