Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért a...

Az emberek többsége miért a nyugdíjas éveire gyűjt?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember miért nem arra játszik, hogy most IS és nyugdíjas éveiben IS sok pénze legyen? Miért az a lényeg mindenhol, hogy "tedd be a pénzed 40 évig valami megtakarításba, hogy élvezd a boldog nyugdíjas éveket"?


Tényleg ez a vonzó a legtöbb embernek, hogy mi lesz 30-40 év múlva? Miért nem arra játszanak, hogy most élvezzék ki az életet? Ha nyugdíjasok lesznek, senki nem tudja megjósolni, hogy milyen állapotban lesz egészségügyileg, megtervezi 30 évesen, hogy majd nyuggerként végigutazza a világot, de lerokkan, mert egész életében nélkülözött, gürizett mint az állat, mert a nyugdíjas éveire gyűjtött. Miért adják fel az emberek az idejüket és a pénzüket a bizonytalanért?


(ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy minden fillért el kell költeni, csak azért, hogy havonta utazzon az ember)


2017. máj. 26. 09:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Valószínű azért mert ez a társadalmi szokás alakult ki. Hogy nyugdíjig dolgoznak és a nyugdíjkorhatárt várják. Aztán többségük meg sem éri mert meghal az egészségtelen életmód miatt.

Én egyik kivétel lehetek mert már 20 éves korom óta úgy igyekeztem élni mint a leírt nyugdíjasok. És nem bántam meg, 49 vagyok és ha visszatekintek eddigi életemre akkor elmondhatom hogy éltem. Sőt, még most is azt tervezem hogy rövidesen túrázni akarok akár a pálmafás trópusi paradicsomokban. Ugyanis 70-80 évesen már nehezebb lenne. Tanultam a szüleim kárából, ugyanis ők a diktatúra miatt évi 365 napot robotoltak a TSZ-ben. Eláruol semmi értelme nem volt és ők maguk szokták mondani hogy nekem több eszem legyen mert dolgozni a hülye is tud. Milyen igazuk volt.

Dupla KáVé - Most élsz:

https://www.youtube.com/watch?v=uGsd1gf-vpE

2017. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

mert totálisan bizonytalan, hogy akkor pl. lesz-e egyáltalán nyugdíj... ne felejtsd el, hogy Magyarországon vagyunk.


persze a gyűjtögetés is csak látszólagos biztonságot ad, lásd a magánnyugdíjpénztárak esetét...


egyébként az az igazság, hogy jelenleg Magyarországon sokaknak nem az a kérdés, hogy nyugdíjas éveikre félretegyenek-e valamicskét, mert nagyon sok dolgozó ember egyik-hónapról a másikra él, és minden pénze elmegy a létfenntartásra és a rezsire.

2017. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
51%
Ezt a kérdést akár Én is feltehettem volna. Még meg is halhat valaki, mire nyugdíjas lenne. Az átlagéletkor állítólag, ismétlem "állítólag" növekszik, ezért sokan feltételezik, hogy elérik azt a kort. Csak ebből kiindulva a nagyokosok egyre inkább emelik a nyugdíj korhatárát, holott sok ember még a hatvanat sem éri el.
2017. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Te ritka ostoba vagy, igazi burzsuj hülyegyerek.

NEM arra gyűjtenek az emberek, hogy "körbeutazzák a világot", hanem arra, hogy mondjuk ne dögöljenek éhen. mivel a nyugdíj nem elég éhenhalni sem, de a mi korosztályunk pl. már arra sem számít, hogy kapni fog.

Persze hogy jó lenne, ha az embernek mindig lenne pénze, de a többség eleve hónapról hónapra nyomorog, nem is tud félretenni, nem hogy jól éljen. Nem mindenki vállalkozó, nem mindenki képes és alkalmas arra, hogy meggazdagodjon.

2017. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk nem kellnyugdíjba menni,hanem akkor kell konzulensnek lenni,lesz már 40+ év tapasztalatod.

Miért kell burzsujozni?

Igaza van,nyugdíjasként szlottíadt zacskóval mit akar már az ember?

Fiatalon kell élni,plusz figyelni az egészségre,plusz folyamatosan fejlődni és akkor nem lesz para nyugdíjasként és nem nyögdíjad lesz hanem élsz mint Marci hevesen.

2017. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Én addigra úgyis meghalok, úgyhogy inkább kábszira gyűjtök
2017. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
A busman napi 3 órát dolgozik az életben maradása érdekében. Egy ellenkező véglet a japánok, akiknek élete munkából áll. Aztán emiatt sok köztük a depressziós. Közismert az a japán erdő ahova azért járnak hogy végezzenek magukkal. Hát az emberi szürkeállományt nem erre kell ám felhasználni hogy a munka rabjává tegyük önmagunkat és másokat. Hanem arra hogy minél több szabadidőből álljon az élet. Hülyeség úgy gondolkodni hogy majd nyugdíjba megyek és akkor elkezdek élni. Tévedés, mert akkor már meghalni fog elkezdeni.
2017. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7-es, pontosan így van ahogy mondod.

Te pedig 4-es ne haragudj már a világra a saját boldogtalanságod miatt...

2017. máj. 26. 11:51
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Így van 7-es ezèrt piacképes szakma és akkor nem.rabszolga az ember hanem ha van több év gyakorlata akkor azért tejel a cég és nem csak vegetál,plusz van menedzseri karrier lehetôség,ott màr nem ritka a céges Audi A6-os sem.
2017. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
egyetertek a kerdetovel es a 7.-el, az emberek idiotak, olyanra gyujtenek amit nem is biztos hogy megernek, akkor mar nem lehet elvezni az elette amikor ar minden faj, magadala pisalsz vagy epp csak fekudni tudsz, elni addig kell amig lehet agyis itt es most
2017. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!