Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy papírpénznek az egyik...

Ha egy papírpénznek az egyik sarka le van tépve akkor is érvényes? Szóval a boltban elfogadják? Ha nem akkor el kell menni a bankba és ott "kicserélik"?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 16:44
 1/8 anonim válasza:
attól függ mennyire van letépve. próbálj meg vele fizetni és ha nem fogadják el akkor a bankban ki fogják cserélni neked.
2010. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Boltba sztem nem fogják elfogadni, de postán vagy bankban, ha több mint fele megvan a pénznek, becserélik.
2010. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos több helyen nem fogadják el, pedig a jogszabályok szerint, ha a pénz 51%-a (!tehát majdnem a fele teljesen hiányozhat!), akkor kötelesek elfogadni.
2010. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, igazán kíváncsi volnék azokra a jogszabályokra...

Én tudok neked egyet mutatni:


2001. évi LVIII. törvény a Magyar Nemzeti Bankról


31. § (6) A nehezen felismerhető, valamint a sérült bankjegyet és érmét fizetési művelet során elfogadni nem kötelező.

(7) Az MNB a nehezen felismerhető, valamint a sérült bankjegyet és érmét törvényes fizetőeszközre költségmentesen váltja át. Az MNB e kötelezettsége ellátásához közreműködőt vehet igénybe.

2010. máj. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1.1. Forint bankjegyek, érmék

A bank teljes fiókhálózatában pénztári nyitvatartási órák alatt a 2/2009. (I. 23.) és a 3/2009. (I.23.) MNB rendeletekben

meghatározottak szerint:

 Díjmentesen cseréli a sérült forint bankjegyeket és érméket egy alkalommal maximum 10 db bankjegy vagy érme

erejéig.

 10 db feletti sérült forint bankjegy esetében a névérték 5%-a a banki díj, sérült forint érme esetében a névérték 10%-

a.*

 Hamisgyanús bankjegyek és érmék esetében a hatályos előírások alapján (a 2/2009. MNB rendelet 12-14. § és a

3/2009. MNB rendelet 8.§) jár el a bank.

 A csonka bankjegyet a Bank abban az esetben cseréli be, ha a bankjegy terjedelme a felénél nagyobb (minimum

51%) részét egybefüggően meghaladja. Beváltásra kerül a felénél nagyobb - ügyfél által - egybefüggően egy vagy

több helyen összeragasztott forint csonkabankjegy is, ha egyértelműen megállapítható, hogy az összeállított részek

ugyanazon bankjegy részéből származnak. A fél (50%) vagy annál kisebb bankjegyet a Bank nem cseréli be.

2010. máj. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te a bankokra gondoltál. Úgy értettem, hogy a boltban.
2010. máj. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elbeszéltünk egymás mellett...de szerintem én a kérdés egy részét nem is figyeltem, kétértelműen válaszoltam. szóval jaja, boltban nem feltétlenül fogadják el (gondolom, hacsak nem ők akarnak a becseréléssel macerázni), ha nem forgalomképes.
2010. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz hogy így utánna néztetek :)
2010. máj. 21. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!