Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy megy Amerikában ez a...

Hogy megy Amerikában ez a kuponozás?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy ennek az a lényege, ha már bemegy a vásárló a boltba, akkor nem csak azt veszi meg amire kuponja van. De, pontosan csak azt szokta a tv műsorokban. Vásárol vagy több száz dollárért, és van, hogy kijön kuponokkal nullára. Ez csak ilyen tv átverés, vagy hogy van ez megoldva, hogy a bolt is jól jöjjön ki belőle?
2017. máj. 30. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Kuponokkal nem lehet kijonni nullara, mert a kuponok csak arcsokkentest adnak, nem lesz attol semmi sem ingyen, hogy kuponod van. Meg a "vegyel egyet es a masodik ingyen van" az sincs ingyen, hiszen az elsot teljes aron megvetted, ergo a ket db belole csak 50%-os arcsokkentest okozott (de lehet, hogy a masik boltban amugy is megkaptad volna fele aron).

A kuponokkal vasarlok tobbnyire megveszik mindazt, amire kuponjuk van, 30-50 centtel olcsobban, esetleg, ha vesz valamibol 5-ot, akkor 1 dollarral olcsobban. (de ezek romlando aruk is lehetnek, amire epp azert adtak ki kuponokat, hogy az emberek megvegyek - de mit csinalsz ot db felliteres tejfollel, vagy ot liter tejjel, ami holnap lejar?)

Es, ha mar bepakolta a bevasarlokocsiba az osszes termeket, akkor a vegen igen, megveszi azt is, ami valoban kell neki.

A kupon egy marketingfogas, kb mint a husegpontok.

A bolt mindenkeppen jol jon ki belole, hiszen ott hagytal egy rakas penzt, megvetted az idei nyolcvanharmadik egyliteres majonezedet, mindegyiket 30 centtel olcsobban - az eredeti ara 5.50 volt -, es mellesleg ott vetted meg az egyebkent meregdraga egyeb arukat is, mert lusta voltal atmenni egy alacsonyabb arfekvesu boltba.

2017. máj. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van. Meg aztán lehet, hogy ezek a tv műsorok is nagy kamuk (bár aki Amerikában látja, és ott is él, nyilván rájön, hogy ilyen nem létezik). Annyira nem követem nyomom, 3-4 részt láttam belőle, és ott bizony lementek nullára, a kasszán még mutatták is ahogy lecsökkent 0-ig.


Most kicsit utána olvastam, azt írták, hogy ezt a szegényebb réteg csinálja csak, aki már tehetősebb, annak már ciki kuponozni. Lehet, hogy ez is közrejátszik, aki tehetős az nem kuponozik, aki meg szegény, azt legalább ennyivel támogatják.

2017. máj. 30. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miutan itt elek, ezert irtam azt, amit irtam. Van ismerosom, akinek a garazsa tele van kuponokkal vasarolt cuccokkal - az eletben nem fogja megenni a 83 uveg majonezet es 122 konzerv szardiniat - de megvette, mert volt kuponja...

Hidd el, hogy egyszeeru marketingfogas - kb mint a husegpontok. Es van, aki szenvedelyes kuponozo, kb mint a szenvedelyes szerencsejatekozo.

2017. máj. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En is itt elek es online vasarlasnal mindig hasznalok kuponokat.


Boltba, szemelyes vasarlasnal nem foglalkozom vele, mert egyreszt nem jaratunk semmi ujsagot otthonra, es mivel a kuponok altalaban az ujsagokkal jonnek, igy nincs is nagyon hozzaferesem a kuponokhoz, masreszt meg ahol en vasarolok, ott nincs kuponozas, illetve ha van, akkor az a boltban van kiteve. Pl. a fagyasztoknal a mirelit borso minusz 50 cent es ki van teve kis letepheto papirka, pont elfogyott otthon a borso, veszek, es akkor nana hogy letepem a papirkat es odaviszem a kasszahoz, 50 centbol mar kijon egy fel lottoszelveny :DDD


Nem tartom cikinek a kuponozast, pedig eleg jol elunk, de egy 5 dollaros csokkenest nem fogok otthagyni sehol.


Online szoktam nagyon sokat vasarolni, olyankor mindig megnezem hogy milyen akciok vannak. Ha pl. valami unnep van akkor mindig adnak "online" kupont 5, 10, neha 15 dollar csokkensre, persze el kell kolteni minimum x osszeget, hogy ezeket hasznalhasd, de ugyis azert megyek az oldalra, hogy vasaroljak, es ha a vegen lejon 10-15 dollar a vegosszegbol csak azert mert beirok a megfelelo mezobe valami betuszam kodot, akkor nana hogy beirom.


De az ilyen olloval kivagni, sorbaallni a penztarnal kuponokkal nem foglalkozom, mert nem jarok olyan uzletekbe.


Amit az elozo irt, az tenyleg ugy van, nullara nem tudsz kijonni a kuponokkal, legalabbis abban az allamban ahol en vagyok, kizart, hogy ilyet barhol el tudj jatszani. Kepzeld el, bemesz egy uzletbe es kijossz egy kosarnyi aruval es zerot fizettel a kasszanal. Ezt te sem gondolod komolyan ;)

2017. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez valóban így van, én sem akartam elhinni mikor láttam.

Nagyon szépen köszönöm, hogy megírtátok a személyes tapasztalataitokat, és nagyon irigykedem, hogy ott élhettek.:)

2017. jún. 3. 09:16
 6/6 Zeroohu válasza:

Amerikában nem csak a kuponozás, hanem az ú.n. grouponozás is működik, amit idehaza is átvettek cégek, mint a bónuszbrigád.

A kuponozás jó a kereskedőnek, mert odacsábítja a vásárlót, ha meg már ott jár, akkor biztos vesz mást is kupon nélkül.

gruponozás meg szerintem parasztvakítás, lásd bonuszbrigád és hasonló oldalakon, ahol egy masszázs 20ezerről most csak 10000 ft. hát persze. a cégnek 50% kedvezmébyt kell adnia, így az erdeti ára 20ezer lenne(papíron), ebből elengedi a felét, így lesz 10000 ft. ez még mindig a duplája egy mondjuk fővárosi 1,5 órás masszázs árának.

találtam egy cikket ezekről: [link]

2019. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!