Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kérhetek, ha valaki...

Mennyit kérhetek, ha valaki 40 évvel ezelőtt kölcsönkért 2 000 forintot, de elfelejtette megadni? Ám most hajlandóságot mutat?

Figyelt kérdés
20 %-os büntető kamatos kamattal 2 939 390 forintra jön ki az összeg, ami számomra is meglepő (40 év ide-vagy oda),de ha a betéti kamatokat számolom visszamenőleg, az sem egy barátságos összeg...(kinek, kinek nem...) Mivel lehetne kiegyezni, hogy jó érzéssel záruljon le ez a több évtizedes történet?

2017. jún. 4. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Hát attól függ kid az illető... lehet hogy ha büntető kamatot emlegetsz, mégsem fizetne semmit.

Mennyi volt az neked akkor? Egyhavi fizu? Kettő? Szerintem ebből lehetne kiindulni, hogy most egyhavi fizu kb mennyi.

2017. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

már rég elévült a követelésed

és ez a 20% honnan jött?

6:48. § [Késedelmi kamat]

(1) Pénztartozás esetén a kötelezett a késedelembe esés időpontjától kezdődően a késedelemmel érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamattal megegyező mértékű késedelmi kamatot köteles fizetni, akkor is, ha a pénztartozás egyébként kamatmentes volt.

(2) Ha a jogosultnak a késedelembe esés időpontjáig kamat jár, a kötelezett a késedelembe esés időpontjától e kamaton felül a késedelemmel érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamat egyharmadával megegyező késedelmi kamatot, de összesen legalább az (1) bekezdésben meghatározott kamatot köteles fizetni.

(3) A kamat számításakor a késedelemmel érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamat irányadó az adott naptári félév teljes idejére.

(4) A kamatfizetési kötelezettség akkor is beáll, ha a kötelezett késedelmét kimenti.

2017. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Használhatod a valorizációs szorzót. Ha 1977/2017 a kölcsön és a visszafizetés, akkor

55,755 x 2000 = 111 510

2017. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

3-asnak tökéletes a számítása: 40 évvel ezelőtt megközelítőleg 2 ezer ft volt a fizetésem és a mostani szakképzett minimálbér nettó 107 ezer ft.

És azt is jól írják, hogy

1.- elévült

2.- ha milliókat követelsz, akkor tutira nem fogja megadni.

2017. jún. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Annak a helyébe aki ezt a kölcsönt anno kérte olyan csúnyát mondanék a követelőnek, pláne ha milliós nagyságrendű követeléssel állna elő ...

Undorító ez a fajta pénzéhség ! Hogy a ..csba lehet már össze hasonlítani 1977-et 2017-el ? Kb. olyan ez mint, 1977-ben meghívtalak egy fagyira ami 50 fillér volt, de nem hívtál vissza, úgyhogy most 2017-ben az adósom vagy, vegyél nekem egy fagyizót alkalmazottakkal, gépekkel a Váci utcába. Röhej !

Törleszteném az adósságot úgy hogy kapnál egy 2017-es szakmunkás bérminimumot, mert ez felel meg az akkori 2000 Ft-nak. Mi vagy te bank, nav, hogy büntető kamatot számolsz ? xD

2017. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

#5

Ez nem büntetőkamat. Ez a kamatos kamat csodája.

2017. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek igaza van, azt a magas összeget érdekességnek írtam (nem jött le, hogy vicces), eszembe se jutott ennyit kérni, nem bolondultam meg. Azért tettem fel a kérdést, mert érdekelt, mennyi lehet a reális összeg, egyébként annyit fog utalni amennyit ő gondol és nem fogok reklamálni. Valóban elévült rég és egy szép gesztus, hogy felajánlotta :)
2017. jún. 5. 10:28
 8/10 anonim válasza:
18%
Ne altasd magad 2000 ftot kapsz ha kapsz..
2017. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
90%
Az akkori átlag fizetés kb. annyi volt. Ez jelenleg kb. 160 - 200 ezer forint. Én értem ezt a 'kamatos-kamat' vicces számítást. Mellesleg nekem azt mondta 10 éve a végrehajtó, hogy örüljek neki, hogy húzódik a per, mert 20 %-os banki kamatot már úgysem kapok sehol, milyen jól járok majd, ha a közös lakásból a bíróság által megítélt összeg többszörösét kapom meg. Nem örültem ennek, mert mindegy, hogy 500 ezret, vagy 4 milliót nem kapok meg. (Így is lett, 25 éve kezdődött a végrehajtási per, de egy fillért sem láttam még - és nem is fogok.)
2017. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8/9! Elmondanám, hogy 200 ezret utalt. Azok gondolkodnak hozzád hasonlóan, akik fűnek-fának tartoznak!
2017. jún. 8. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!