Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos facebook...

Mennyire biztonságos facebook csoportban eladni dolgokat?

Figyelt kérdés

Korlátozott mozgású alacsony gyenge férfiként ijesztő lenne úgy találkoznom egy vadidegennel hogy tudja a másik, hogy van nállam egy 100 ezer forintos telefon vagy 100ezer forint ha én vennék valamit.


Ti hogy szoktatok személyes találkozókat lebeszélni? Milyen helyszinre? Milyen óvintézkedéseket tesztek?

Légyszíves ne cikizzetek, a méreteim és mozgás korlátaim miatt nekem teljesen más egy ilyen szituációt átélni mint egy 180 magas egészséges 90kgos férfinak...



2017. jún. 5. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Facebook csoportban sosem tudhatod, kivel hoz össze a sors... Ráadásul a NAV-osok is fokozottan ellenőrzik a Face csoportokat, úgyhogy ha üzletszerűen akarsz eladni, akkor nem javaslom, csakis akkor, ha saját, nem használt holmijaidat adod el (évi 600 ezer ft-ig adómentesen teheted).


Face csoportokban megpróbálhatják, de igazából nem tudják kiszűrni a csalókat.

Ezzel szemben pl. a Vaterán legtöbbször regisztrált, ellenőrzött felhasználók vannak és ott nem is muszáj személyes találkozót megbeszélni - ha van elég pozitív értékelése az eladónak, akkor akár átutalással, postázással is megoldható a dolog. Regisztrált, ellenőrzött felhasználóknál nagyobb a bizalom, jobban lekövethető a vevő és az eladó egyaránt.

2017. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
előre utalással (ha én vagyok az eladó)
2017. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!