Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki tartozik nekem és megkapja...

Aki tartozik nekem és megkapja a fizetési meghagyásos papírt a részletfizetést ki szabja meg?

Figyelt kérdés
Több mint 8 honapja egy forintot se adott az illeto. Elmentem a kozjegyzohoz megcsinalni a papirokat. Rengeteg bizonyitek ugye a kezemben hogy mennyivel tartozik. De a lenyeg az az lenne szamomra hogy a kozjegyzo mondta hogy elhet azzal hogy reszletfizetesben torleszti vissza ami szep es jo de nem mindegy nekem se hogy mennyivel...nekem ne 2-3 ezer forinttal torlesszen...ezt meglehet szabni esetleg?

2017. jún. 11. 03:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármit megszabhatsz, a végrehajtó utána közli vele a feltételeidet, amit az adós ha elfogad és rendben teljesíti, addig szünetel a végrehajtás.

Az adós is tehet ajánlatot, amit te vagy elfogadsz, vagy nem. Ha nincs megegyezés, akkor a végrehajtás megy tovább a szokásos módon, fizetésletiltás, bankszámla inkasszó, stb.

A végrehajtó általában 6-12 havi részletet szokott javasolni.

2017. jún. 11. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget. Persze megfogom kerdezni a kozjegyzonel is csak most hetvegen nemtudom felhivni oket es egy kicsit most megnyugodtam. Hat en legalabb azt szeretnem h min 15e vel fizessen vagy 20...mer egyben kapta meg a nagy osszeget, igy se fizet es ha fizet is mi szivjunk h 6evel fizeti?? Persze mar egy siker ha egyaltalan elkezdi torleszteni de ne ő szivasson minket tovabbra is...nagyon megbantuk h odaadtuk azt az X osszeget de mivel akkor még egy part alkottunk nem gondoltuk volna apukammal hogy ez lesz es h utana ilyen fereg lesz... :(
2017. jún. 11. 08:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenesetre nagyon előre szaladsz ebben a történetben. A fizetési meghagyásnak ellent is mondhat, ebben az esetben perré alakul az ügy, amivel tovább hosszabbodik az idő, mire részletekről egyezkedhettek vagy végrehajtás indulhat.

Ha nem mond ellent, szerencséd van és a tartozás 15 napon belül végrehajthatóvá válik. De a végrehajtás is csak akkor hatásos, ha van hivatalos jövedelme, pénz a bankszámláján, esetleg ingatlan, autó a nevén. Ha nincs mit végrehajtani, és nincs is benne hajlandóság részletfizetésre, nehéz és hosszadalmas folyamat lesz a pénzedhez jutnod.


Tehát első körben neked nem a részletek nagyságán kell aggódnod, hanem hogy a fizetési meghagyásnak ne mondjon ellent, legyen tőle mit végrehajtani és nyitott legyen az egyezkedésre.

Remélem sikerül megegyeznetek, nagyon sajnálom, hogy így jártál. Az én ismeretségi körömben is volt ilyen történet, szintén egy párnál, akik szétmentek, ott 7 évig húzódott az ügy.

2017. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!