Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az az Etherum bányászat?...

Mi az az Etherum bányászat? Miért őrült meg mindenki? Valaki magyarázza már el nekem!

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy az újonnan 70-80erzes RX 480-ak ára használtan 120 ezer forint körül mozognak valami etherum bányászat miatt. WTF? Keresgéltem de mindenhol össze-vissza írnak, az YT-n is a csávóknak 50db RX 480-uk van meg ilyenek és nem tudom hova tenni. Valaki magyarázza már el nekem érthetően legyen szívesen, hogy mi folyik itt!

2017. jún. 15. 09:09
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Bizonyos kódolási folyamatokban nagyon gyorsak az AMD videokártyái. Épp ezek a kódolási folyamatok szükségesek az ilyen virtuális devizák "bányászatához", azaz elég jó velük pénzt keresni. Otthagyod a gépet, és dolgozik neked. Azért ez egy energiaigényes feladat, tehát áramot azért kell fizetned, és meghibásodás is előfordul, de úgy látszik, hogy megéri RX470-480, RX570-580 videokártyákból gépet építeni, mert belátható időn belül megtérül még bőven a bolti ár feletti megvétel esetén is. Apropó, bolti ár: jelenleg ilyen nem nagyon van, mivel hiába a bolti ár, nincs készlet, mert mindent hamar felvásárolnak.
2017. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez eddig rendben van, de hogy bányásznak vele? Vagy mit jelent a bányászat? Én inkább erre lennék kíváncsi. Mit csinálnak a gépek ami pénzt hoz? Milyen folyamatot?
2017. jún. 15. 09:19
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Fut raajtuk egy program, ami hash-műveleteket végez a videokártya segítségével. Ez a "bányász program". Ebből a műveletből láncok állnak össze, és a program ellenőrzi, hogy ez a lánc egy érvényes Ethereum-valutához tartozik-e. Ha igen, akkor bányásztál egy minimális mennyiségű Ethereumot (kb ezred-milliomod nagyságrend). Jelenleg 1 ETH kb 330USD-t ér (volt 400 is pár napja), de eléggé változó. Talász kalkulátorokat, hogy mennyire éri meg, és hogy egy bizonyos befektetés mennyi idő alatt térül meg. Pl jelenleg (!!!) nagyjából 150 USD/hó kereshető egy RX480-nal, ez kb 42000Ft. Azaz elvileg 2-3 hónap alatt megtérülhet az ára (úgy, hogy fizeted az áramköltséget). Oké, kell hozzá egyéb alkatrész is.

Viszont: sajnos ez csak elvileg van így, ha 3 hónapig még hasonló mennyiségben lehet ETH-t bányászni, valamint az ára nem esik nagyot. A bányászok, akik felvásárolják ezeket a kártyákat nyilván bíznak ebben. Az utóbbi időben épp azért ugrott meg a bányászok száma, mert jelentőset emelkedett az ETH árfolyama. 2 hete 230USD körül volt, 1 hónapja meg alig 100USD.

2017. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!