Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adjak havonta a...

Mennyi pénzt adjak havonta a 18 éves fiamnak?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Fiam középiskolás, szeptemberben lesz negyedikes.

Eddig helyben volt a középiskola így akkor kapott pénzt mikor szüksége volt rá, kellett neki valami.

Viszont pár napon belül el fogunk költözni, több mint 60 kilóméterre.

Így bent lakó lesz.

Albérletben fog lakni ismerőseivel.

Úgy gondoltuk havonta utalunk a számlájára pénzt.

Ebből kéne megoldania az étkezést (ebédet kap csak iskolában).

Ebből lenne pénze szórakozásra, személyes kiadásaira, tisztálkodási szerekre, stb.


Amit nem ebből kéne fedeznie:

- lakbér (ezt mi fizetjük külön)

- utazási költség (ezt is mi fizetjük külön)

- öltözködés (szintén nem az utalt pénzből szerezné be).

A hétvégi itthon tartózkodáskor az ételt-italt mi fedezzük.

Mennyit kéne így utalni havonta?

Önnálló jövedelme nincs, csak a tanulásra koncentrál.

Havi 20 ezer forint?



2017. jún. 19. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Havi 10.
2017. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég a 10.000.- Igaz, ebből nem tud hetente bulizni, berúgni.
2017. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
1-es vagyok. Ezzel ösztönözd arra, hogy vállaljon valami apró munkát.
2017. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyi kajára elég. Tisztálkodó szereket, gyógyszert és amit lehet, azt hétvégén vinne magával. A piálást nem támogatnám anyagilag. Sajnos a legtöbb magyar embernek ez a szórakozás. Biztos lesz alkoholista disznó koleszos, aki próbálja majd elcsalni. Akár suli helyett is. Tudom mi megy koleszban.
2017. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Érettségi évében nem kell munkára ösztönözni a gyereket. Szemét az ilyen szülő. Inkább hadd tanuljon rendesen és remélhetőleg nem egy gyárimunkás lesz. Pl ha orvos akar lenni, akkor ki nem sz@rj@ le az árufeltöltős munkatapasztalatot ? A munkahelyet a jegyek és a tudás érdekli, nem az alja munkák.
2017. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Tudom mi megy koleszban."

Albérletben fog lakni.


"Ezzel ösztönözd arra, hogy vállaljon valami apró munkát."

Elég nehéz középiskolába jár.

Szerintem inkább ne dolgozzon, hanem tanuljon.

Inkább vegyék fel az egyetemre, minthogy legyen havi plusz pár ezer forintja.

2017. jún. 19. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Jó, akkor utalj neki 20ezret. Most mit vársz? Ha eldöntötted akkor utalj neki annyit. Sőt, utalj neki 50ezret. Kiszálltam :))))
2017. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha piálni akar, úgyis fog. Meg amúgy is, kit érdekel, ha elmegy a haverokkal piálni? Jobb úgy tenni, mintha nem menne, bedugjuk a fejünket a homokba és le van tudva a dolog?


A kérdésre válaszolva: 5x4, napi kétszeri étkezést (reggeli, vacsi, s esetleg plusz egy ha vmi szart adnak ebédre) kell megoldani. Kezeket fel akinek ez megy havi 10.000, alkalmanként 500 forintból... Két kifli 10 deka felvágottal kb 500 forint. Egyen mindig ezt a gyerek? Vagy rendel valamit este, bum, rögtön 1200-1500 ft. Vagy kecsöp-virsli-kenyér kombó is többre jön ki. Ennek fényében havi 20, napi egy ezer forint éppen fedezi a szükséges kiadásokat.

2017. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi egyetértek.


Egyébként nem a piálásra gondoltam szórakozás alatt. Nyilván ha elmegy valahová megiszik 1-2 sört de na.

Nem berúgásra gondoltam.

Pl elmegy a haverjaival egy pizzériába.

Vagy elmennek a városba sétálni egyet stb..


"Jó, akkor utalj neki 20ezret. Most mit vársz? Ha eldöntötted akkor utalj neki annyit. Sőt, utalj neki 50ezret. Kiszálltam :))))"

Kedves válaszoló neked meg mi a bajod?

Nem döntöttem el hogy mennyit adok, épp ezért írtam ki a kérdést.

De ha azt nézzük kb 22 nap van ott. 10000:22 az napi 450 forint.

Abból esetleg csak a kaja jön ki.

2017. jún. 19. 20:43
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem ha a kajával számolsz, az heti 5e forint biztos van, ha beleszámolod, hogy kap ebédet, és nem akarod, hogy vacsorára meg reggelire zsíroskenyeret egyen, úgyhogy az a 20e reálisnak tűnik :D
2017. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!