Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aranybefektetés hogy működik?...

Aranybefektetés hogy működik? Pl. Ha "papíraranyat" veszel, azt mi garantálja, hogy megvan a fedezete? Van ezeknek a cégeknek valamilyen felügyelő szerve? Kell nekik valamilyen engedély ahhoz, hogy ilyen tevékenységet folytassanak?

Figyelt kérdés

2017. jún. 24. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

"Van ezeknek a cégeknek valamilyen felügyelő szerve?"


Mégis milyen cégeknek? Ha nem nevezed meg, körtéről vagy almáról beszélsz, nem tudom, milyen ivólevet lehet csinálni belőle? ha elárulod, mire gondolsz, akkor meg tudom válaszolni.


Csak hogy értsd: pl brókercégek is árulnak tőzsdén aranyat ("papíron", illetve online, azaz inmateriális) és igen, nekik van felügyelőszervük - az más kérdés, hogy mire megy vele az egyszerű magyar ember - lásd Budacash, Quaestor botrányok.

2017. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, mivel a privátban írt levélben ugyanúgy nem írtad meg, milyen cégről van szó, így továbbra sem tudom, mégis hogy segíthetnék?

Az sem teljesen tiszta, hogy a rokonod egy személlyel kötött szerződést, aki egy cég nevét használta fel az esetleges csaláshoz vagy valóban egy céggel kötött szerződést.


És nem gondolom "ledorongolásnak" azt, hogy azt írtam ha nem nevezed meg azt a valamit, akkor hogy segítsek?

De ha így érzed, akkor bocs :-)


Annyit leírhatok, hogy általában a PSZÁF a felügyelő szerv (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete), de ezzel nem sokra mész, mert

1.- nem mondhatnám túl hatékonynak a munkájukat

2.- ha magánember csapta be a rokonodat, akkor nem igazán hozzájuk tartozik (inkábbb a rendőrséghez)

2017. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszíró! Írtam privát üzenetet, nagyon megköszönöm, ha válaszolsz!
2017. jún. 25. 10:30
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként amikor ez a szerződés köttetett én is jelen voltam a megbeszélésen, ezért is próbálok belefolyni most a megoldásba. Konkrétan emlékszem, hogy valami ilyesmiről volt szó, amit a [link] oldalon találtam:


Azon ügyfeleink, akik élnek a cégünk által ajánlott letétkezelési lehetőséggel, szolgáltatásunk révén többszörös biztonságban tudhatják befektetéseiket:


"megtakarításaikat a nemzetközi piacokon elismert minőségű, ún. LBMA- minősítésű, 999,9 ezrelék tisztaságú rudakba fektetjük

a legszigorúbb biztonsági előírásoknak megfelelő, bankfüggetlen cég, a „Das Safe”bécsi trezorjaiban történik a letétkezelés, tárolás

a betárolt fizikai készleteket egyedülálló számítógépes letétkezelési programunk szigorú nyilvántartása alapján,Mag. Markus Stender ügyvéd és Mag. Gerhard Duchon, a KWU GmbH könyvvizsgáló cég ügyvezetője

negyedévente ellenőrzik, majd aláírásukkal és pecsétjükkel igazolják a széfekben található nemesfémek mennyiségét."


Ezt szeretném kideríteni, hogy lehet-e ellenőrizni ezalapjn a rendőrség segítségével, hogy a fizkai készlet a szerződéskötéskor rendelkezésre állt.

A cég egyébként elismerte a tartozást, de semmilyen módon nem lehet rávenni a fizetésre. Abban gondolkodom, hoyg végrehajtót kellene rájuk küldeni, de a bankszámlájukról bebizonyosodott, hogy üres, és azt szeretném körbejárni, hoyg az aranyfedezethez hozzá lehet-e férni, ha lézetik. Ha nem lézetik, akkor csalás és/vagy sikkasztás, de ezt bizonyítani kellene.

2017. jún. 25. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit megneveztél privátban céget, az teljesen más nevű, ráadásul zágrábi székhelyű.

Íme, itt a szabályzatuk:

[link]


Olvassa el az illető a szerződési feltételeket - bár most már számomra sem világos, melyik cégről van szó - nézesse át ügyvéddel majd szólítsa fel fizetésre - ha erre sem reagálnak, akkor meg fel kell jelenteni őket nagy összegű csalásért. Nyilván akkor nem ti vagytok az egyetlenek.

De csak akkor lehet ezt megtenni, ha semmi olyan nincs a szerződésben, ami jelenleg megakadályozná a kifizetést. Pl. amit belinkeltem, ott az van, hogy 1 év a futamidő - annál hamarabb nem lehet kiszállni - eltelt már az 1 év az illető szerződéskötésétől?

2017. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És találtam még egy oldalt, amivel talán tudtok mit kezdeni - bár itt pár ft-ot kell fizetni az infókért:


[link]


Különösen felhívom figyelmedet erre a sorra:

"Lezárt negatív információ: Van"

2017. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy utánanéztél, köszönöm! Mindenképpen lépni kell ellenük, csak még pontosan nem tudom mi módon. Fogunk bevonni ügyvédet is, csak nagyon rossz tájékozatlannak lenni, mielőtt az ember nekikezd, meg nem ártana olyan ügyvédet találni, aki ismeri ezt a területet. A csalást nehéz bizonyítani, mert azt kell igazolni, hogy a szerződéskötéskor fennállt a csalás szándéka, ellenkező esetben csak nemfizetés van, amivel a végrehajtó tud esetleg valamit kezdeni. A csalásért viszont is börtönbüntetés jár. Amúgy igen, a szerződés egy éves futamideje már fél éve lejárt. Erről minden igazolás a kezünkben van, sőt a cég látszólagos fizetési szándékát igazolni akarván indított egy átutalást egy olyan számláról, amin nincs pénz.
2017. jún. 25. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!