Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 500 eurós probléma. Hol...

500 eurós probléma. Hol váltsam fel kisebbre?

Figyelt kérdés

Nyaraláshoz egy külföldön dolgozó ismerőstől vettünk Eurót, mivel jóval kedvezőbben adta mint a pénzváltók vagy a bank. Álmomba sem gondoltam volna, hogy abba a problémába fogunk ütközni, hogy egyszerűen sehol sem váltják be kisebbre.

Görögországba megyünk nyaralni két nap múlva, így az lenne a kérdés, hogy ott vajon el fogják-e fogadni vagy nem tudunk majd vele sehol fizetni? Pl. egy nagyobb supermarketbe elhajtanak vagy beváltják?

Persze jobb lenne még itthon elintézni, de ha nem megy akkor vinnünk kell és ott megoldani ...

Köszi előre is a segítséget!



2017. jún. 28. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Ugy tudom, hogy kulfoldon sok helyen nem fogadjak el a nagy penzt.

Pl nemetben kihivjak a rendorseget, ha ekkora osszeg van nalad.

Hollandba pedig a boltokra is ki van teve egy matrica, hogy tilos 500as euroval bejonni es fizetni.:D

Sajnos tanacsot ezzel kapcsolatban nem tudok adni, csak annyit, hogy tajekoztatlak nagyon vigyazz kulfoldon.

2017. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
Nemhogy nem fogadják el, hanem kihívják a rendőrséget, a pénzt pedig lefoglalják.
2017. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Az 500 eurósokat hamarosan kivonják. Szinte sehol nem fogadják el őket, túl nagy értéket képviselnek. Nehéz belőlük visszaadni (sok helyen a váltópénz összege kb. 500 euró), ha hamis, akkor nagyon nagy veszteség, illetve illegális tevékenységből is gyakran ilyen címlet származik.


Azokban az országokban váltja a nemzeti bank, amelyek benne vannak az euró-övezetben. Magyarországon nagyon kis eséllyel találsz olyat, aki váltja, hiszen nem euró-övezet, maximum valaki jófejségből fogja felváltani, de kicsi rá az esély, mivel az 500-astól mindenki fél.

2017. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Bankban próbálkozzatok, legalábbis én azt tenném, akár kint is. Ott megvizsgálják, és ha eredeti, akkor valószínűleg fel is váltják.
2017. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Az 500 eurós bankjegyet valóban sok helyen nem fogadják el, ez tény (pl: benzinkútakon, boltokban), és a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozásának megelőzése miatt fogják majd kivonni. De: senki se fogja tőled elvenni, ez nettó hülyeség, amit előttem írtak. Nálam is volt már nem egyszer, max rázták a fejüket, hogy ezt nem fogadják el, próbáljam bankban felváltani. Sógorom az autóját 500 eurósokkal (20 db) fizette ki a kereskedőnek, aki elfogadta, mégse hívta a rendőrséget. A görögországi nyaraláshoz mindenképp váltasd fel és tartsd szem előtt azt is, hogy bizonyos összegnél többet (talán 10ezer euró) ne vigyél magaddal készpénzben. Továbbá, ha mégis nagyobb összegű készpénzzel mész nyaralni és több határon mész majd át (pl Szerbia, Macedónia nem is uniós), nem árt, ha tudsz nyilatkozni a pénz eredetéről.
2017. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Én gond nélkül fizettem Kölnben hitelt 500 eurossal, egy szavuk nem volt.

Nyilván 2 csomag ragot nem tudsz venni vele, de nagyobb összeget simán fizetheted.


A rendőrség hívása nonszensz. Hivatalos fizető eszköz.

2017. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
*hotelt
2017. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt én is meredeknek tartanám azért, hogy egy hivatalos fizetőeszközt előveszek a supermarketbe és rámhívják a rendőrséget.


Nincs 10 ezer euróm :) Mindössze 1100 és abból 1 db 500 eurós a többi 100,50,20,10.

Tehát egy db 500 eurós van amit váltani kellene.

Azt reméltem, hogy kint egy nagyobb boltba esetleg fel fogják váltani egy 60-100 eurós vásárlás során.

Köszönöm szépen a válaszokat! Még bankba fogom esetleg megpróbálni itthon.

2017. jún. 28. 12:03
 9/15 anonim ***** válasza:
5%

"Azt én is meredeknek tartanám azért, hogy egy hivatalos fizetőeszközt előveszek a supermarketbe és rámhívják a rendőrséget."


Ha ennyire értesz hozzá akkor minek kérdezed meg?

2017. jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Menj máshova kötekedni légyszi. Attól, hogy az ember feltesz egy kérdést még nem jelenti azt, hogy a kapott válaszról nem lehet véleménye... Vagy ha te megkérdezel valamit akkor egyből fenntartások nélkül elfogadod a legelső választ amit kapsz? Ha igen akkor gratulálok ...

Ja és amúgyse azt kérdeztem, hogy le fognak e csukni ha a boltba előveszek 500 eurót, hanem hogy hol váltsam fel ...

2017. jún. 28. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!