Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használtautó vásárlás, átvertek?

Használtautó vásárlás, átvertek?

Figyelt kérdés
Kereskedésben vettem egy kocsit, a kereskedő vállalta a papírmunka intézését és a biztosítás megkötését is. Kézbe kaptam a nevemre írt forgalmit, törzskönyvet elvileg postán kapom majd és a biztosító is megkeresett, hogy meg lett kötve a biztosítás. Ami miatt aggódom, hogy adásvételit nem írtam alá, azt mondta azt postán elküldi. A pénzt kézpénzben kifizettem, nem egyedül voltam, tanú van, hogy a pénzt átadtam. Kérdésem az lenne, hogy csak kicsit bonyolultabb az ügyintézés vagy gondban vagyok?

#használt autó #adásvétrli szerződés
2017. jún. 28. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem írtál alá adás-vételit akkor lehetetlen, hogy a nevedre írják az autót (ergo nem kaptál volna forgalmit sem). Biztos, hogy aláírtál valamit vagy aláhamisította helyetted valaki.
2017. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először mikor megnéztem a kocsit, foglalót fizettem, arról van aláírt papír.
2017. jún. 28. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy a kocsi nálad van-e. Ha igen, és a forgalmiban is te vagy megadva mint tulajdonos, akkor azt a kereskedő valahogy elintézte. Nem tudom hogyan, mert ahogy előttem írták, adásvételi nélkül nem is lehet átíratni. Azért én elmennék hozzá a helyedben és megnézném azt a papírt, mert ha helyetted írta alá valaki, akkor az okirathamisítás - még ha megkaptál mindent is.
2017. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen nalam van az auto, forgalmi nalam a nevemen. Torzskonyvet varom meg hogy erkezzen.
2017. jún. 29. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha te nem írtál alá semmit, akkor 100%, hogy aláhamisította, vagy az adás-vételit, vagy egy meghatalmazást. Ilyet láttam az egyik NKH vizsgaállomáson, amikor külföldi autót írattam át. Az ügyintéző csávó, aki másoknak intézte a kocsikat, sorozatban gyártotta a hamis meghatalmazásokat, kamu igazolványszámokkal és nevekkel...
2017. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!