Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nikotinmentes e-liquid vámköte...

Nikotinmentes e-liquid vámköteles?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalról rendeltem non nicotine e-liquideket tesztelésre. Kaptam hozzá egy azonosítószámot, amivel meg tudom nézni, hol jár a csomag. Magyarországra már közel egy hónapja megérkezett, de semmi hír. (Egyébként egy időben rendeltem máshonnan, más termékeket, amik szintén nem érkeztek meg. Azok biztosan nem vámkötelesek). A termékek levélküldeményként érkeznek, és értékük €20 alatt van.

Egyik ismerősöm járt már úgy, hogy vámot kellett fizetnie, de nem szóltak neki egy árva mukkot se. Több napi nyomozás után elment a NAV-hoz, ahol a csomagot megőrizték. Utána még járkálnia kellett engedélyekért és megőrzési díjat is kellett fizetnie. Vámként a termék árának másfélszeresét kellett kifizetnie. Egyébként nem volt vámköteles:)

Szóval ezután a tapasztalat után kicsit félek a szitúációtól, remélem tudtok segíteni.



2017. júl. 4. 13:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!