Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunka, meddig várjak,...

Diákmunka, meddig várjak, hogy felvettek-e vagy sem?

Figyelt kérdés

MŰISZ-nél regisztráltam be még kb 2 hete. Azóta jelentkeztem is eddig összesen 5 munkára, a MŰISZ szinte rögtön felvette velem a kapcsolatot, hogy akkor ők elküldik a jelentkezésemet meg mindent a munkahelyhez. Meddig várjak, hogy hívjanak, hogy felvettek e vagy sem?


Anya már nagyon mondogatja, hogy igazán dolgozhatnék, egyetértek vele, viszont ő egy gyárba akar elküldeni a szalag mellé, de gyárba nem akarok menni. Már unom, hogy hazajön délután a munkából és egyből magyaráz, hogy miért nincs munkám. Nem vagyunk rászorulva a pénzre, csak szeretné, ha lenne egy kis tapasztalatom.



2017. júl. 5. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen tejbetök leszel, sosem lesz munkád.

Mivel nem te teszel nekik szívességet, hogy elvállalnád a munkát, hanem náluk állnak sorba a dolgozni kívánók, így evidens, hogy azok kapják meg a munkát, akik mennek, érdeklődnek, telefonálnak. Nem pedig azok, akik ülnek karba tett kézzel és várják, hogy a sült galamb a szájukba repüljön. Ez egyébként mindenféle álláskeresésre igaz, nem csak a diákmunkára.

2017. júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelen esetben ha a MŰISZ-t hívogatom, azzal szerintem nem megyek túl sokra, mert nem tőlük függ. Javíts ki légyszíves, ha tévedek!
2017. júl. 5. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Tévedsz. Ha több a jelentkező, mint amennyi munkájuk van annak adják aki már a nyakukra jár, csak kopjon le. Oké hogy továbbküldik de nem szoktak visszaszolni, hogy amúgy bocs elvitték a munkát. De olyat is szoktak ha kimondottan valakinek adni akarják a melót, hogy először csak annak az önéletrajzát, jelentkezeset tovabbítják, mondván hogy szerintük a jelentkezők közül ő a legalkalmasabb. Az esetek többségében a cég nem kezd válogatni hanem azokat veszi fel akiket ajánlanak. Aki meg hozzád hasonlóan keres munkát hogy jelentkezik de nem érdeklődik nagyon azt meg akkor szedik elő amikor valami aljamunkára nincs diák, mert mindenki otthagyja pár nap után. Dolgoztam már diákmunka közvetítőnél, jellemzően ez volt, hogy elsősorban az ismerősök, haverok, a nyomulósok meg akik régóta dolgoztak a szövetkezeten keresztül ergo megbízhatóak azok kaptak munkát. Az újakra meg aki csak úgy van meg a szar munkákat tukmálták, mert azok meg kb bárminek örültek már. Szóval jobban jársz ha felhívod őket és utánajársz hogy mi van a melókkal amikre jelentkeztél. Egy telefonhívás az egész és megmondják.
2017. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor érdeklődni fogok náluk. Köszönöm a válaszodat!
2017. júl. 5. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Hat mostanaban mar nem nagyon fogsz munkat kapni. Augusztustol erdeklodj inkabb, akkor mennek el a diakok nyaralni.
2017. júl. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Piszok szerencsém volt akkor, mert kaptam. :) S nem is legalja munkát! Még annál is szerencsésebb voltam, mert nem hívogattam őket.
2017. júl. 9. 12:41
 7/7 anonim válasza:
Én is jelentkeztem egy recepciós munkára, felhívtak és mondták hogy elküldik nekik az önéletrajzomat és majd jelentkeztek. Nem jelentkeztek, rákérdeztem és mondták, hogy valószínűleg más kapta meg a munkát és a honlapon a jelentkezésem státusza majd átvált beteltre. Ehhez képest még két-három hét után is azt írta hogy az egyeztetés megtörtént:/ Na mindegy, mert igazából beírtak egy tök jó munkára, már egy hónapot lehúztam ott :) Én bejelöltem hogy melyik napokon érek rá és ők kerestek.
2017. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!