Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoinba tenni 10M Ft-ot merész?

Bitcoinba tenni 10M Ft-ot merész?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire áll biztos lábakon, a bitcoin és milyen árfolyama lesz majd, de 10M-ból lakást nem lehet venni, magában csak romlik, ezért vagy részvény, vagy valami hasonló.


Az a kis srác aki 1000USD-t tett vagy még többet anno bele amikor 10USD volt az árfolyam, sokat kaszált.


Nem gondolom, hogy meg százszorozódik az értéke, de ha 10%-os éves haszon van rajta, akkor már jó befektetés, ennyit talán még albérletből sem lehetne kivenni.



Hosszútávra, akár több tíz évre gondolok.



2017. júl. 9. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, valóban törvényekkel hazavágható a kriptopénz. Teljesen jogos innentől minden ellene szóló dolog.


A szoftverpéldát nagyon leegyszerűsítettem, világosan tudom, hogy nem ennyiről szól, szándékosan mondtam így, hogy csak lemásolod, mert nem ez megint csak az alaptéma.

Egyrészt mert a Microsoftról van szó, és nem a kispista bt.-ről - bár épp most épít le elég komolyan az M$ is- , de úgy értettem, hogy

ha te vagy egy óriáscég, aki világszinten adja el a szoftvereit, és van egy amúgy is fenntartott szoftvercsapatod, mert támogatást kell nyújtani, versenyben kell lenni stb. és van a

marketing, millió egy alkalmazottad, és egy nagyjából tervezhető költségvetésed, a részvényesek elvárásait figyelembevétele mellett próbálsz profitot termelni,

akkor ha a közül választhatsz, hogy rendes banki, paypal, stb, tehát rendes fizikai pénzhez kötött összegért adsz el X darab játékot, és bejön a képbe a kriptopénz, ami teljesen mindegy hogy egy ukrán bűnöző szedte be zsarolóvírussal, vagy Joe vette a fizetéséből mert hallotta hogy ilyen is van, akkor bizony lecsapsz rá és a pénznek nincs szaga alapon, szépen elfogadod, hiszen ez mind talált pénz. Neked amúgy is meg lesz az a költséged a játékfejlesztésekért, támogatásért, hibajavító csapat fenntartásáért, ha nem fogadod el a bitcoint.


Tehát így értem, hogy csak elad pár másolatot ami szinte semmilyen egyéb költséggel nem jár.

Ezért a plusz pénzért hajol le a Microsoft, szinte nulla erőfeszítéssel. Gyakorlatilag nem is kockáztat nagyot, csak akkor ha majd óriásira duzzad a bitcoin tárcája.


De tény, hogy még egy Microsoft sem állhat minden ország törvényei fölé, tehát ezekben a gazdasági óriásokban sem lehet bízni a bitcoin jövőjével kapcsolatban.

2017. júl. 14. 20:13
 12/68 anonim ***** válasza:
0%

"Van egy olyan komoly aggály a kriptopénzekkel kapcsolatban, hogy mivel a legnagyobb összegeket bűnözői körök tartják ezekben a valutákban"


Na mutass már valami hiteles forrást amivel ezt alá tudod támasztani.


Én azt látom hogy legnagyobb részben befektetőknél van már évek óta.

2017. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:

Te is tudsz hiteles forrást arról, amit állítasz?

Megvan, hogy tavaly 120 000 bitcoint loptak el (bőnöző) hackerek egy bitcoin kereskedő cégtől és az ügyfélszámlákról? Előtte is voltak nagy értékű bitcoin lopások, de eddig az volt a legnagyobb. Biztos, hogy nem a szegény, ártatlan árváknál kötött ki az a sok bitcoin. Ezután is előfordulhatnak bitcoin lopások az ilyen cégeknél, ez még egy probléma, ami eddig kimaradt.

Nagyon sok cikk említi, hogy bűnözők előszeretettel használják a kriptovalutákat. Felesleges ide beszórnom őket. Keress rá. De a józan ész is ezt diktálja, hogy egy ilyen rendszer tökéletesen alkalmas arra, hogy ezek a körök a bitcoinba rejtsék el a piszkos vagyonukat. Nem maszkos, csíkos pulóveres kasszafúrókra kell gondolni, hanem fehérgalléros bűnözőkre, akik a feketén szerzett pénzt berakják bitcoinba. Nevezhetjük üket akár nagybefektetőknek, ha az jobban tetszik.

Nem vagyok a kriptopénzek ellen, de befektetésnek egy átlagember számára ,aki munkával kereste meg a pénzt, nem egy biztos módszer.

Ezért javasoltam a bányászatot. Az is befektetés, csak hardverbe, és kiszámíthatóbb.

2017. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:

A bitcoinnal vagy a többi kriptovalutával való kereskedés vagy befektetés ugyanolyan szerencsejáték mint tőzsdézni.

Most utólag jó üzletnek tűnik. De utólag minden annak tűnik.


Sokan biztos ráizgultak a kriptovalutákra arra a sok helyen megjelent álhírre hogy 7 éve egy 10 éves gyerek kapott a nagyitól 1000 dollárt és a belőle vett bitcoinokból most milliomos lett. 10 éves gyerekeknek Amerikában se osztogatnak a nagyik 1000 dollárokat zsebpénznek. 10 éves gyerek azonnal elkölti arra amire szeretné és nem fogja befektetni 7 évre egy olyan valamibe amiről még akkoriban a létrehozói se gondolták volna hogy 7 év múlva magas árfolyama lesz vagy hogy egyáltalán létezni fog még.

2017. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
0%

"Te is tudsz hiteles forrást arról, amit állítasz?"


Én tudok. Itt van egy friss EU tanulmány róla:

[link]

"virtual currencies which seem to be rarely used by criminal organizations"


Ennyit a hamis állításaidról.


"Ezért javasoltam a bányászatot. Az is befektetés, csak hardverbe, és kiszámíthatóbb."


Ez meg kész vicc. Szerintem fogalmad sincs hogy működik a rendszer ha te a bányászatot ajánlod bárkinek is, és azt nevezed kiszámíthatóbbnak, kabaré. Árfolyam ugyanaúgy befolyásolja de pluszban ott van nehézség változása is, ez neked kiszámíthatóbb?

2017. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:

Mi kell a bitcoin tárcához?


Van egy bitcoin pénztárcám ami egy kódsor, és mi kell hogy hozzáférjek?


hogy utalni tudjak róla?

2017. júl. 23. 17:36
 17/68 anonim ***** válasza:

Telefonra rakd fel a Mycelium-ot, backupra mész mutat 12 szót, leírod papírra és elrakod valami jó helyre, annak az ismeretében bármikor vissza tudod állítani a tárcád.


PC-n Electrum pl. jó wallet, backup ott is ugyanez.


Ha nagyobb mennyiséget tárolnál akkor vegyél egy hardware walletet pl. ott a Trezor.

2017. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:

pont most néztem a trezort 30k. Nem tudom mennyire lehet megbízni benne.

Oké, hogy hardveres, de mi van ha backdoor van benne, aztán egyik nap leüríti a gazdája az összeset. pfff...

2017. júl. 23. 20:46
 19/68 A kérdező kommentje:

nincs valami oldal, ahol viszonylag részletesen le vannak írva az eddigi tapasztalatok és a pro-kontra érvek?


Nagyon durva, hogy 1 hét alatt 2200USD-ről 2800USD-re megy az árfolyam.


Ki az a hülye, aki ne tenné be minden megtakarítását és venné ki akár 1 hónap múlva?


Ez már tényleg ijesztő és piramisjátékra emlékeztet.


Nem értem mi a mögöttes érték?


Azt gondolom, - csak sajnos nem látom át - hogy napnál világosabb, hogy minden ország meg fogja csinálni a saját ilyen blokk alapú rendszerét, és nyilván lesz egy globális pénz, logikusan a bitcoin.


Minél több bitcoint állítanak elő, annál nagyobb értéket és érdeket fog képviselni, tehát ELVILEG minden egyes nappal nő a befolyása. De csak sajnos elvileg, mert ebbe beleszólhat bármelyik kormány, ahogy korábban leírtátok.



Viszont, hol veszek akkor bitcoint nagyobb értékben?


Példa, a címben szereplő 10M HUF.

Veszek ma bitcoint oké, valaki nagyon jól jár, venni tuti tudok, mert eladó van dögivel, aki évek óta benne tartja és már most is megéri neki eladni, de akkor van garancia hogy 1 hónap múlva ha én eladom, akkor meg is kapom a 10M +- akármennyimet? Hol? Kitől veszek és kitől kapom vissza a pénzem forintban?


Ha a bank nincs mögötte mint a pénznél, akkor ki kezeli a pénzt?


van bitcoin beváltó ahol akár több tíz millió forintot is ki tudnak fizetni?


Hol?

Neten átutalom?

2017. júl. 23. 20:56
 20/68 anonim ***** válasza:

"Oké, hogy hardveres, de mi van ha backdoor van benne"


A rajta futó kód nyílt forráskódú viszonylag rövid kód meg tudod nézni a githubon.


"Nagyon durva, hogy 1 hét alatt 2200USD-ről 2800USD-re megy az árfolyam. ... Nem értem mi a mögöttes érték?"


Nem egy hét alatt egy 5 éves probléma/vita megoldása felé sikerült egy nagy lépést tenni az elmúlt egy hétben, ideális esetben még kb. 1 hónap hogy valóban megoldodjon. Jelenleg 7 tranzakciót tud másodpercenként lebonyolítani a hálózat, de a módosítás után a világ összes bankkártyás fizetését is tudná kezelni.


"Viszont, hol veszek akkor bitcoint nagyobb értékben?"


A bitcoin váltókon. 10 millió az nem nagy tétel.


"Veszek ma bitcoint oké, valaki nagyon jól jár, venni tuti tudok, mert eladó van dögivel"


Vevő is van dögivel. Ugyanannyian adnak el mint amennyiten vesznek minden nap. Csak az árfolyam a kérdés.


"van garancia hogy 1 hónap múlva ha én eladom, akkor meg is kapom a 10M +- akármennyimet?"


8 éve minden nap el tudtál volna adni ennyiért csak az árfolyam változott.


"Ha a bank nincs mögötte mint a pénznél, akkor ki kezeli a pénzt?"


Matematikai szabályok és számítógépes programok. De milyen pénzt? Mert itt bitcoinok vannak, nem forint meg dollár. 1 bitcoin az 1 bitcoin. Elkölteni (átküldeni egy másik címre) a bitcoinjaidat te tudod ehhez szükséged a privát kulcsod.


"van bitcoin beváltó ahol akár több tíz millió forintot is ki tudnak fizetni?"


Van. Kraken.com, Bitstamp.net, Coinbase.com, stb.

2017. júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!